Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen városakat kell legjobba...

Milyen városakat kell legjobban megtanulni Lengyelországból?

Figyelt kérdés

A földrajz érettségi feladatsorok megoldása közben figyeltem arra föl, hogy mindegyikben van egy-egy olyan feladat ami Közép/kelet Európából van (vagy Balkán) és meg kell adni a fontosabb városait és néhány domborzati elemet. De Lengyelországot még nem láttam úgyhogy arra gondoltam hogy egy kicsit azt is át kéne nézni, hátha az lesz.


Melyik városokat kéne megtanulnom (Varsón és Krakkón kívül)


Az olyan válaszokat légyszi mellőzzétek hogy az iskolában kellett volna megtanulni, mert nekem ilyet soha nem kellett, és amúgy az interneten is kerestem de ott meg ömleszte volt csak beírva vagy 20-25 város, de az meg már soknak tűnik nekem.



2021. ápr. 18. 10:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Az első bekezdésnél kicsit hülyén fogalmaztam. Azt akartam hogy: Közép/Kelet Európa országaiból van.
2021. ápr. 18. 10:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre így konkrétan nem lehet mit mondani. Azok a városok kellenek, amik fontossággal bírnak az ország életében.

Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy azok a városok kellenek, amik vagy fővárosok, vagy ipari központok, vagy turisztikai központok, esetleg mezőgazdasági központok. Például Hollandiánál azért kell tudni Rotterdamot, mert az ország hajózási központja. De ha megnézed, hogy az országoknál mely városok voltak fontosak, akkor azt is nézd meg, hogy azok miért voltak fontosak.

2021. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Varsó

Krakkó

Wrocław

Poznań

Gdańsk

2021. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

3/3

Lódz...Jelentős iparváros,Varsó után a legnagyobb..

2021. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!