Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet? Valóban behívhatn...

Ilyet lehet? Valóban behívhatnak most dolgozatot írni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki középiskolába járok, ami az ország legjobbjai közé van sorolva, tehát megy a hajtás rendesen. 11.-es vagyok, azaz nem végzős. Holnap délután be kellene mennem egy egyébként nem létfontosságú fizika dolgozatot megírnom, mivel fizika faktos vagyok. Csak ugye a középiskolák zárva vannak, de az igazgató engedélyezte a faktos csoportunknak a jelenléti dolgozatírásokat, így innentől minden héten hétfőn ez várna ránk május 10-ig. Félreértés ne essék, nekem NEM a dolgozatírással van bajom, bőven 4,5-ös átlag felett teljesítek, mind online, mind jelenléti a oktatásban. Viszont ahhoz, hogy én holnap délután személyesen megjelenjek az iskolámban, el kell kéredzkednem az utolsó 2 órámról, természetesen majd pótolva az anyagot. Valamint utaznom kell 40 kilómétert, érintve legalább 3 különböző tömegközelekdési járatot és igen sok embert. Azért nem mennék be, mivel a daganatos beteg, oltatlan faterommal élek és eddig miatta nem is igazán mozdultam ki szívesen. Féltem őt. Természetesen aki nem jelenik meg a dolgozatíráson annak automatikusan 1-es jár. Én ezt egyáltalán nem tartom fair-nek, főleg, hogy az általános iskolások is távol maradhatnak igazoltan, így számomra érthetetlen, hogy egy igazgató személyesen engedélyezte ezt. Arra lennék kíváncsi, hogy ez egyáltalán szabályos-e, vagy létezhet-e bármi más lehetőségem, minimális (tehát elégtelen jegy nélküli) következménnyel.


Köszönöm, hogy elolvastad és hálás vagyok, ha válaszolsz.



#iskola #igazható #be lehet-e menni?
2021. ápr. 18. 12:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Szerintem teljesen jogos a felvetésed, és nem kellene bemenned. Nagy felelőtlenség lenne ennyit utazni, tömegközlekedéssel pont most. Ráadásul ez csak egy dolgozat, nem is osztályozó vagy vizsga. Ez szembemegy a szabályokkal, nem kötelezhet arra, hogy te ott legyél pontban akkor. Még akkor is ha ezt saját maga az igazgató engedélyezte. Simán le lehetne zavarni ezt online óra keretében...még csak nem is vagy végzős. Az meg szerintem csak nevetséges, hogy azzal "fenyeget", hogy karót ad ha nem vagy személyesen jelen.


Nekem a fél év alatt csak most kellett bemennem az iskolába, mivel osztályozóm van angolból, aztán május 6.-án angolból előrehozottat csinálok. De ezen kívül egyszer sem köteleztek arra, hogy személyesen megjelenjek bármikor is. Maximum azokat hívták be, akik alulteljesítettek az online oktatás alatt / végzősök, és muszáj nekik a személyes részvétel. (Ja, és ez is csak még január környékén volt).


Mondanám azt, hogy ezt nem lehetne-e megbeszélni pl. a tankerület vezetővel, (nem tudom a pontos nevét), hogy csak egy kivételes alkalommal nem lenne -e kivitelezhető gépen keresztül dogát írni. ráadásul ha veszélyeztett is van a családodban..

2021. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali, azt hiszem egy iskolába járunk a leírtak alapján. Nekem eddig minden tanárom talált alternatívát arra, hogy ne kelljen bemennem (én is nagyon messze lakok tőle és a szüleimet is féltem), például: Videóhívásban írtam a dolgozatot, több társammal együtt. Nem lehet mondjuk egy ilyen lehetőséget megbeszélni? Vagy hogyha a tanár nagyon köti az ebet a karóhoz, akkor nem tudtok az osztályfőnökhöz/igazgatóhoz fordulni, hátha tesznek valamit az ügy érdekében? Remélem tudtam segíteni, mert átérzem, mennyire kellemetlen a helyzeted :(
2021. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az indokaidat írd le, es kérj felmentést az igazgatótól.

Fontos az írásbeliség.

Ha 18 év alatt vagy, akkor a szüleid írjanak!

2021. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az általános, de nálunk nem lehet csak úgy elérni az igazgatót. Osztályfőnöki levelekre is napokkal, vagy hetekkel később szokott válaszolni. Mire eljut hozzá az írásom, addigra én már rég megkaptam az egyesemet.
2021. ápr. 18. 13:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabályosnak szabályos. Kérhetik, hogy mennyetek be kis csoportokban dolgozatot írni, ha a megfelelő előírásokat betartják. A te helyzeted viszont egyedi, ezért úgy gondolom, hogy első körben lehet a szaktanárral és az osztályfőnökkel beszélnék, és közben írnék az igazgatónak a helyzetről. Írd le a szaktanárnak a problémád és ajánld fel, hogy amíg a többiek dolgozatot írnak, te szóban egy általa megjelölt napon lefelelsz az anyagból. Gondolom itt azon lenne a hangsúly, hogy ne csaljatok és figyelhessen titeket, de ha szóban feleltetne mondjuk zoomon, vagy meeten, akkor az elég nehéz elcsalni.
2021. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi számít kiscsoportnak, de a 14 fő szerintem bőven nem.


"A szabály továbbra is változatlan, elsősorban az érettségi szempontjából fontos kiscsoportos felkészítő foglalkozásokat, konzultációkat továbbra is megtarthatják a középiskolák – ezt Maruzsa Zoltán köznevelésért felelős államtitkár mondta el az operatív törzs április 9-i sajtótájékoztatóján." (Index)

2021. ápr. 18. 13:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sebaj,csak nyoma legyen a feladott levélnek, hogy vissza lehessen keresni.
2021. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Beszélj azokkal a tanárokkal, akiknek az órájáról el kell kéredzkedned, hogy megírhasd a dolgozatot. Beszélj az osztályfőnököddel.
2021. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy pedig menjél be reggel az iskolába, és jelenlétiben vegyél részt aznap minden órán. De inkább beszélj az osztályfőnökkel!
2021. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Osztályfőnök tud róla, de mivel az igazgató engedélyezte így nem tud tenni ellene semmit, ez volt a válasz. Mégis hogy menjek be reggel, ha zárva van az iskola? Online tart órát minden tanár.
2021. ápr. 18. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!