Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a hallgatói jogviszony...

Ha a hallgatói jogviszony lejárt 2020 decemberében, de a vészhelyzet miatt meghosszabbították a diákigazolványok érvényességét , lehet diákmunkásként dolgozni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 00:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve ha egy diákszövetkezet a fentiek alapján foglalkoztat egy diákot, az úgy rendben van jogilag? Ki sérülhet?
2021. ápr. 25. 01:03
 2/8 anonim ***** válasza:

Passzív féléven vagyok, így nem tudom érvényesíteni a diákom, mégis jelentkeztem diákmunkára és az égvilágon senki sem kérte a diákigazolványomat, se az iskolaszövetkezetnél, se a munkahelyen, az pedig hogy a "rendkívüli" helyzetet követő 60 napig érvényes miben nyilvánul meg azt nem tudom, szóval én élvezem a diákmelóm érvényes diák nélkül, sőt diákbérletet szoktam venni.


Szóval ameddig tart a rendkívüli helyzet ami valószínűleg május végéig kitart (gondolom a kijárási tilalom eltörléséig), majd az azt követő 60 napig, addigra lehet már aktív diákom lesz, bár én alapból azért jelentkeztem diákmelóra, hogy ezt kihasználhassam.

2021. ápr. 25. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es azért érvénytelen diákkal necces lehet :D

Ez már bőven adócsalás kategória, mivel ugye csak 15% így neked amit levonnak.

Nem mondom, hogy rossz amit csinálsz. Ez teljesen a te dolgod, de azért ebből lehet nem is kicsi gondod.

2021. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, mondjuk azt is hozzátenném, hogy aztán nagy esély van rá, hogy senki se ellenőrizné, de azért van olyan, hogy NAV
2021. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a diákszövetkezet tudja a kérdésben foglaltakat és úgy jelentik ki, hogy dolgozhat az illető hallgatói jogviszony nélkül de a vészhelyzet miatt hosszabbított diákkal akkor csak rendben van,nem? Gondolom, megmondanák ha nem lenne lehetőség erre.
2021. ápr. 25. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok, jobban utána néztem hogy akkor most hogy is van.

Passzív féléven vagyok, ez idő alatt nincs lehetőségem megújítani a diákigazolványomat. Viszont az előző féléves érvényesítés március elejéig volt érvényes, de mivel a járvány helyzet még fennáll, így a diákom elméletben továbbra is érvényes, sőt miután megszüntetik a járványhelyzetet/kijárási tilalmat, attól kezdve még 60 napig érvényes marad a diákigazolványom, szóval ebbe nincs semmi adócsalás/szabályellenesség, szimplán csak kihasználtam azt hogy annak ellenére érvényes (mint kiderült) a diákom hogy passzív féléven vagyok.


A diákszövetkezetnél viszont minden adatot megadtam, de külön a diákomat nem kérték el, azzal pedig tisztában vannak hogy passzív féléves vagyok, szóval nem hiszem hogy gondban lennék. Másrészt igazából annyiban van előnyöm hogy diákbérletet tudok venni. Elvileg passzív félévesként érvénytelen diákkal is tudnék dolgozni diákmunkában, ott a jogviszony számít.

2021. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én egy ilyet találtam: [link]
2021. ápr. 25. 17:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Tőlem sosem kérték a diákigazolványt a szövetkezetben, csak a hallgatói jogviszony-igazolás, amin rajta volt, hogy meddig van jogviszonyom. Mikor lejárt, új papírt kellett leadni. Persze lehet, hogy valahol diakigazolványt is elfogadnak, ahol én dolgoztam, ott nem.
2021. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!