Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakmát érdemes elvégez...

Milyen szakmát érdemes elvégezni nőként?

Figyelt kérdés

Ne írjátok, hogy inkább diploma stb. Nincs lehetőségem egyetemre menni,több okból sem. Nem is voltam olyan kiemelkedő tanuló gimiben,diákhitelt nem vennék fel,plusz valamiből meg is kell élnem. Szokás itt írni, hogy munka mellett is lehet egyetemet végezni,de én nem ezt látom. Egyetemista ismerőseim akik egy valamire való szakot végeznek, mind elismerik, hogy képtelenség mellette teljes munkaidőben dolgozni.Otthon lakom, de a szüleim nem tartanak el.


Persze, ma már egy nő is lehet bármi, de lássuk be, a többség nem arra vágyik, hogy villanyszerelő,autószerelő stb legyen, plusz nem mindenki bírná fizikailag egyébként sem. Azt tudom, hogy az ápolók keresettek, de nem épp megbecsültek anyagilag, illetve ehhez egy nagy elhivatottság is kell.


De akkor miből lehet megélni egy átlagos színvonalon? Mert itt kb három fajta válasz szokott lenni,ha egy adott szakmáról van kérdés:vagy diploma kell hozzá, vagy nem keresett szakma, vagy telített, nem lehet benne elhelyezkedni. De akkor mit érdemes tanulni? Vagy tényleg semmit, és kb jobban járok ha az érettségimmel dolgozok a bérminimumot fizető helyemen, mert így legalább nem költök egy haszontalan képzésre is pluszban?



2021. ápr. 25. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz kérdés. Szerintem a szépségipar még mindig jó lehetőség, ha valaki sokat és jól dolgozik akkor még lehet élni belőle.


Vagy Pl közép szintén is lehet gazdaságis szakmákat szerezni, Pl számviteli ügyintéző, TB ügyintéző. Ha inkább irodai munkára vágysz.

2021. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy téged mi érdekel. Nők esetében keresettek a pedagógiai okj-k (csecsemő-és kisgyermeknevelő/-gondozó), vagy kreatív (grafikus), és irodai titkár, adminisztrátor, stb. tanfolyamok. De ahogy az #1-es válaszoló is írja, a szépségipari (körmös, fodrász, szempillaépítő, stb.) szakmákkal most még viszonylag jól is lehet keresni. Még esetleg a masszőr jutott eszembe.
2021. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!