Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a főbb történelmi korszako...

Mik a főbb történelmi korszakok érettségin? Plusz a leggyakoribb esszé témák?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 18:55
 1/3 anonim válasza:
28%
Hát én igaz, csak most fogok gimibe menni, de töriből mindig 5-ös voltam/vagyok. Azt tudom ajánlani, hogy főleg a magyar történelmet nézd át a honfoglalástól egész napjainkig. De vannak más népek bizonyos történelmi eseményei amik biztosan lesznek. Mondjuk: Spanyol örökösödési háború, Gyarmatosítás, Napóleoni háborúk, első, második világháború Orosz-Oszmán háborúk, Oszmánok kiűzése Magyarországról, stb. Ezek is kapcsolódnak a mi történelmünkhöz, de csak részben. Emellett nem árt átismételni a politikai, hadászati, gazdasági fogalmakat sem. Valamint ha jó érettségit akarsz, akkor, igaz már nincs sok idő, de gyakorold a szövegértést is. Lehet azt mondod hogy nincs értelme, pedig hidd el van. Az érettségin ne izgulj, az tény hogy ha akarsz továbbtanulni akkor mindegy ha teljesen reál beállítottságú vagy, akkor is tudnod kell a történelmet. Én humán beállítottságú vagyok de nekem is kell a matek. Ezzel csak azt akartam mondani hogy ne izgulj, viszont ne is vedd félvállról. Ha az alap izgulásod megvan, az nem baj, mert azt jelzi hogy valóban aggódsz a jövőd iránt. Az esszéről pedig vagy egy ország gazdasági működését kell leírnod, esetleg egy személyről, vagy egy csatáról/békéről. De tudtommal már sok ideje kaptatok ilyen tételeket ezzel kapcsolatban amit tanulni kell, ezek amiket írtam, csak példák. Sok sikert az érettségihez. Ha bármi kérdésed van akkor írj bátran, meghallgatlak. Még földrajzból, ha érettségizel akkor abból is kérdezhetsz.
2021. ápr. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik oldalon, a Témakörök résznél megtalálod a követelményeket:

[link]

Az első több olyan témát is említett, amik csak emelt szinten követelmények (pl. napóleoni háborúk, spanyol örökösödési háború), úgyhogy ezeket felesleges alaposan átnézni az utolsó pillanatban. A magyar törit valóban érdemes jobban megnézni, főleg honfoglalás, Szent István, államalapítás, középkori (gyakran egyházi) dolgok, tatárjárás, Hunyadi Mátyás, törökök, Erdély, Rákóczi-szabadságharc, felvilágosult uralkodók (Mária Terézia és II. József), 1848, kiegyezés, világháborúk, 1956, Rákosi, Kádár szokott előkerülni.

Egyetemes töriben nyilván fontosabb az ókor is, plusz vallások, reformáció, felfedezések, gyarmatok, felvilágosodás és azzal járó újdonságok, ipari forradalmak, világháborúk, hidegháború.

És szokott lenni egy esszé vagy feladat a jelenkorról is, például az EU-ról, az alaptörvényről, a magyarság helyzetéről vagy a világban zajló demográfiai változásokról. Sok sikert! :)

2021. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek+
2021. ápr. 26. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!