Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki idén (2021 májusában)...

Aki idén (2021 májusában) érettségizik emelt biológiából mire számít? Milyen témák lesznek meghatározóak? Immunrendszer, sejtbiológia, etológia, ökológia, anatómia...

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én már érettségiztem, de sok feladatsort megoldottam. Amiből rengeteg van benne és a leginkább számolhatsz vele, az az ökológia. Szinte mindben van egy kis résznyi/egy feladatnyi genetika. Állatokat annyira nem kérdezik. Szeretik a híres kísérleteket mint pl Avery Griffith kísérlet. Biológiai oxidációt általában beleteszik minimum 1 kérdés erejéig. Fixet nem tudok mondani természetesen.
2021. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Átnézem alaposan ezeket a témaköröket.

2021. ápr. 26. 12:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén emeltezek de nekem a genetikát 5 különböző tanár sem tudta elmagyarázni, úgyhogy én azt offolom.


Én a növénytant, a biológiai oxidációt, sejtosztódást és a kísérleteket akarom nagyon átnézni. Illetve még az immunrendszert a baktériumokkal és vírusokkal egybevéve mert le merem fogadni, hogy lesz benne valami vagy a védőoltásról vagy a koronavírusról összehasonlító elemző feladat.


Illetve a gyakorlást tartom még ezen kívül fontosnak. Sok érettségi feladatot megoldani.


Sok sikert kívánok!

2021. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a genetikával én se vagyok jóba, de megteszek mindent. A válasz második részével én is hasonlóan vagyok legalábbis nagyon remélem, hogy lesz valami olyan féle feladat.

Köszönöm a választ!

Sok sikert kívánok én is!

2021. ápr. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!