Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pénzügy és számviteli...

A pénzügy és számviteli szakon szükséges történelem tudás?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, lesz majd egy kis jog, de nagyon megszívom ha nem szeretem a törit és csak közepezek? Vagy esetleg milyen irányba menjek a matekkal? Abból szeretnék emeltezni, másból nem.

2021. ápr. 27. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállalati/üzleti jog van, szinte semmi köze a történelemhez, úgyhogy emiatt ne aggódj.
2021. ápr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Max az a tudás, hogy tudd a jogi ismereteket beseggelni mint a történelmet. Egyébként a 12. töri anyag végén van valami gazdasági/jogi alap de az nagyon minimális, sőt az bőven nagyon kevés. Azt érdemes megtanulni, de arra rengeteg épül még rá. Minden szaknak van seggelősebb része a pénügy/számvitelnek ez az.
2021. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha voltak is évszámok vagy töris dolgok, soha nem kérték számon, max megemlítették. Gazdtöri volt mint választható tárgy, nem kötelező. A jogot se úgy képzeld el, mint jogász képzésen a római jogot :D A gazdasági jog teljesen más, semmi történelmi dolog nincs benne, ne izgulj emiatt. Lesz majd más amitől a falra mászol, ennél sokkal komolyabb tárgyak :D
2021. ápr. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt első évben (szte-gtk) egy húzósabb töri, de nem épül rá semmi, így én pl. másod évben szántam rá magam. Elég magolós, de amugy szerintem érdekes volt, de ehhez nem szükséges emelt törizni, joghoz se, simán meglesznek nélküle.
2021. ápr. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!