Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem leszek megelégedve az...

Ha nem leszek megelégedve az emelt történelem írásbelim eredményével, adhatok be kérvényt, hogy szóbelizhessek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem érem el a 45%-ot,csak mondjuk 30-at. Ez azért fontos nekem, mert 45%-tól van meg a plusz 50 pont... Ha adhatok be kérvényt, akkor azt hova kell beadni? És ha nem szóbelizhetek, akkor csak a javító érettségi maradt ősszel?

2021. ápr. 27. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet kérvényezni a szóbelit.

Amennyiben most vagy végzős, akkor akár ősszel újra megpróbálhatod az emelt szintű történelem érettségit, viszont ha esetleg másból is emeltezel, akkor érdemes lenne elgondolkodni a középszinten, mert ha már most csak 30-45%-ot jósolsz magadnak, az nem jó ómen.

2021. ápr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mehetsz szóbelire, csak matekból van ilyen, hogyha nem éred el a 25%-ot, de meghaladja a pontszámod a 12,5%-ot akkor mehetsz szóbelizni.


Csak a javító érettségi marad ősszel. Remélhetőleg akkor már lesz szóbeli, 2020 őszén is volt.


[link]

2021. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es én tavaly érettségiztem és nekünk szerintem úgy volt, hogy az emeltet nem lehetett javítani, ha nem érted el a kettest.


Nem tudom, hogy gyakorlatban hogy volt tavaly, de hivatalosan az volt írva, hogy középszintű érettséginél lehet menni szóbelizni, ha nem érted el a 25%-ot, de a 12,5%-ot igen. És azt se tudom, hogy most mi a hivatalos információ ezzel kapcsolatban.

2021. ápr. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Oh, bocsánat. Csak a közép matekot lehet javítani, elnéztem a kérdést. Az emelt érettségiknek csak abban az esetben van szóbeli, ha az írásbeli alól fel vagy mentve pl diszlexia miatt, vagy ha az írásbeli időpontjában igazoltan koronavírus fertőzött vagy, akkor kérvényezni kell a szóbeli megtartását.
2021. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!