Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű történelem érettsé...

Középszintű történelem érettségin hogyan írjak legalább 200 szót a hosszú esszénél?

Figyelt kérdés

Kigyűjtöttem magamnak a legfontosabb összefüggéseket, viszont nem tudom elképzelni, hogy hogyan tudok majd legalább 200 szót kihozni egy témából.

Tegyük fel, hogy elhelyezem térben és időben a témát, ezzel kb. írok 2 sort, ami nagyjából 15-20 szó.

Elemzem a 3 forrást viszonylag részletesen, mindegyikhez írok jóindulatúan 3 sort, ez nagyságrenileg 90 szó, de inkább kevesebb.

Ezen kívül leírok 4 fontosabb eseményt és megállapítást, mindegyiket kb. másfél sorban, ez legyen 60-70 szó.

A végén írok valami frappáns befejezést kb 1 sorban, legyen 10-15 szó.

Ez sajnos kevesebb mint 200 szó, valószínüleg amiket leírtam annál is csak szűkebben fogom tudni leírni a dolgokat.

Hogyan tudnék még egy 50-60 szót kicsikarni belőle, hogy biztosan meglegyen a minimum szószám?

Több forrásból is kijegyzeteltem az eseményeket a témákhoz, ennél többet nem nagyon tudnék írni, max. olyat aminek szorosan már semmi köze a témához.



2021. ápr. 28. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan sok az a 200 szó.

Én aztán nem sokat tudok egyik témáról sem mesélni de mindig az a baj, hogy túllépem.

2021. ápr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Megfelelően kell csűrni-csavarni a szavakat annak érdekében hogy meg legyen az elegendő szó szám a feladat teljesítéséhez, de viszont, ügyelni kell arra is hogy ne legyenek benne összefüggéstelen fölösleges szavak, szó ismétlések tehát értelmesen körülírt leírt mondatokkal el tudod érni azt a célod hogy meg legyen a feladat által kívánt szó minimum, jelen esetben a 200 db az az kettő száz darab szó.
2021. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tűnik soknak egyébként igen. Én attól félek hogy érdemben nem tudok majd a témáról írni eleget. Írok 150 szót ami jó is, de a maradék 50 szót meg ha kitöltöm nonszensz dolgokkal akkor azért nem fognak pontot adni. :/
2021. ápr. 28. 00:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy én sokat nem értek a történelemhez, a szókincsem nem éppen jó belőle. A legfontosabb fogalmakat tudom a témàkhoz, de hogy szakszerűen is írjak róluk, az már egy fokkal nehezebb.
2021. ápr. 28. 00:26
 5/5 anonim válasza:
100%
2. én se értek a törihez, tippelek de szerintem te jobban felkészültél :D
2021. ápr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!