Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miben jelenjek meg érettségin?

Miben jelenjek meg érettségin?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, ünneplőnek van egy szoknyám, ingem, blúzom, viszont cipőnek magassarkúm van csak.

Mennyire kényelmetlen?

Farmer fekete nadrágban illetlenség elmenni 1-2 nap?



2021. ápr. 29. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha már úgysem volt szalagavatótok, az alkalomra érdemes egy menyasszonyi ruhát bérelni, így a feeling is meglesz.


Most komolyan... Érettségiig hogy jutottál el ilyen alapvető etikai ismeretek nélkül?

Magassarkú természetesen nem kell (bőven elég egy félcipő, ha más nincs), de azért farmerban ne akarj menni érettségizni. Eléggé illetlenség, még ha nem is szólnak érte.

2021. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írásbelire 3. nap egyáltalán nem gáz a farmer, főleg ha fekete és nem koptatott/szaggatott.

Sportcipőbe azért nem illik menni, így marad a magassarkú. Ha csak ülsz, akkor nem lesz annyira kényelmetlen, vagy ha van bokacsizmád azt is felveheted (bár az időjárás már elég meleg lesz)

2021. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

ebben:


[link]

2021. ápr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván tisztában vagyok ezzel, hogy így illik. Csak kíváncsi voltam van- e más.

A farmer teljesen sima fekete, nem is annyira látszódik farmernak igazán.

2021. ápr. 29. 12:16
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Azta..... Döbbenet, döbbenet.


Oké, hogy elmaradt a szalagavató, meg nyilván a ballagás is, mert így az ezekre készíttetett egyenruha sincs, amiben menne mindenki az érettségire.


De az már egész egyszerűen megdöbbentő, hogy a felnőttkor küszöbén, az érettségi előtt álló fiatalnak SENKI nem tanította meg, mi a dress code, mi az illem, mi az etikett. Se a szülője, se a tanára, se senki.


Hát, nem irigylem ezt a generációt.


Kedves kérdező. Érettségin, akár írásbeli, akár szóbeli, mindig "ki kell öltözni" Többnyire fehér blúz, fekete szoknya/alkalmi nadrág (a farmer nem az, bármennyire annak tűnik, még ha fekete is) A cipő is legyen ünnepi, a sarka magassága tökmindegy.


Ez minden vizsgán így, ha továbbtanulsz, a vizsgaidőszakban is minden vizsgán kötelező volt a biznisz ruha. Felsőoktatásban már nem volt fontos, hogy fekete alsó, és fehér felső, lehetett sötétkék, szürke, barna.


És ha majd az első állásinterjúdra is mész, többnyire ki kell öltözni oda is. (gyári munkára nyilván nem)

2021. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nem tudom, ki ártott neked a dress code-dal kapcsolatban, de nem feltétlen "kell kiöltözni" érettségin, egyetemi vizsgán meg főleg nem. Az érettségi esetében tavaly a vírus miatt ki is emelték, hogy nem kötelező az ünnepi ruha:

[link]

Egyébként máskor sem kötelező, és iskolája válogatja, hogy hol mi az elvárt (pl. matrózblúz, fekete-fehér ruha vagy bármi más). Én néhány éve érettségiztem egy kimondottan erős és elismert gimnáziumban, ahol azt mondták, hogy simán mehetünk farmerben és rövidujjúban, hiszen minden nap látjuk egymást, úgyhogy abban is mentünk. Az a lényeg, hogy kényelmesen érezze magát az ember, ha már úgyis stresszel. Emelt érettségire természetesen jobban kiöltözött mindenki, hiszen másik iskolába kellett menni, és a szóbelin sem akadt senkinek problémája azzal, hogy felvegyen egy alkalmibb ruhát. De a legtöbbektől nem lehet azt elvárni, hogy egy héten 3-4-5 napig egymás után ugyanabban a fehér ingben izzadjon órákon keresztül. Azt meg főleg nem, hogy az átlagos 18 éves kb. 5 fehér inget tartson otthon. Nyilván nem feltétlen illik lyukas farmerben és nagyon mintás rövidujjúban menni, de egy sima fekete farmerbe sehol nem szoktak belekötni (fiúknál meg főleg nem, úgyhogy nem tudom, a lányoknál miért kell ezen ennyire felháborodni).

Egyetemen pedig én még soha senkit nem láttam alkalmi ruhában írásbeli vizsgán. De még business casual-ben sem. Szóbeli vizsgán, szigorlaton nyilván már ragaszkodnak a legtöbben a fekete-fehér összeállításhoz, és természetesen egy állásinterjún is oda kell erre figyelni. De a középszintű érettségin az ember egy papír felett ül órákon keresztül olyanok társaságában, akikkel minden nap találkozott az elmúlt évek során. Talán a papír, az osztálytársak és a felügyelő tanár is túléli, ha a kérdező fel merészel venni egy farmert, ami ráadásul ki sem látszik a padból.

Szóval kérdéző, a fehér ing, a blúz, a szoknya és a fekete farmer is teljesen oké. Úgyis több napban kell gondolkozni, nyugodtan váltogasd őket. Cipőnek én valami kényelmesebbet javasolnék (persze azért nem sportcipőt), de nagyrészt ülni fogsz, úgyhogy te tudod, hogy neked belefér-e a magassarkú. Én személy szerint nem bírtam volna. :D Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg az osztálytársaidat, esetleg a tanáraidat, ők biztosan jobban tudják, hogy a ti iskolátokban mi a szokás. Sok sikert az érettségihez! :)

2021. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
14%

Hát, akkor én már öreg vagyok, és totál nem vagyok képben a mai viszonyokkal. 2003-ban érettségiztem, egy vidéki szakközépben, és egy megyeszékhelyi főiskolán szereztem diplomát. Véresen komolyan vették a megjelenést, ha valaki megszegte volna, hazaküldik, de ilyet senki nem mert megtenni. És tényleg, több blúzunk volt, de nyár elején simán megszáradt másnapra kimosás után.

A főiskolán a tanárok többsége nemcsak a vizsgán, hanem az előadásokat is öltönyben/kosztümben tartották.


Változik a világ, jó tudni.


#5-ös voltam.

2021. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!