Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt érettségire...

Történelem emelt érettségire hogyan lehet felkészülni a maradék 2 napban hatékonyan?

Figyelt kérdés
Egész évben szorgosan tanultam a történelmet, minden korszakot átismételtem, ötös voltam belőle tavaly és idén is, emelt történelem fakultációra is jártam, de ennek ellenére is ahogy folyamatosan töltöm ki a korábbi emelt szintű érettségiket, egyáltalán nem jó eredmény jön le belőle. Igazából 45% a cél, mert a plusz pont a lényeg. Valakinek valami ötlete, hogy hogyan tudnám május 6-ig megturbózni a töri tudásom?

2021. ápr. 30. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Simán meg lesz a 45%, főleg ennyi készüléssel.
2021. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled én is az egész évet rááldoztam erre, tényleg készültem rá és most úgy érzem, hogy csoda ha meglesz a 45% :(
2021. máj. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Reméljük mindkettőnknek sikerülni fog elérni a 45%-ot.:) Már ha a forrásokat felhasználjuk az esszénél és következtetéseket vonunk le, elég sok pontszámot össze lehet szedni, szóval ez nyugtat.
2021. máj. 3. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy erzitek, hogy sikerult? :)
2021. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Én az első részt nagyon rossznak éreztem, de amikor kijött a megoldókulcs kiderült, hogy annyira mégsem rontottam el. A 45% szerintem biztos megvan, az ötös az esszék miatt kérdéses.Kérdező, neked hogy ment végül?
2021. máj. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az első részből körülbelül 17-20 pontom lett, nem ezekre a témákra számítottam, őszintén ritka rosszul sikerült, de ez az én hibám, többet kellett volna készülnöm.

Az esszékkel nem tudom, hogy mennyire tudnám 45%-ra felhúzni a pontszámom 25-30 pont kéne az 50-ből, mert a térben, időben elhelyezés mind a 3-nál megvan, illetve az összes forráselemzést végig csináltam, de nem igazán tettem hozzá plusz elemet, és abban sem vagyok biztos, hogy pl. a 13-as esszéhez elfogadják-e térnek és időnek a párizsi egyetem alapításának évét azaz 1150-et és Párizst, vagy csak a megoldókulcsban szereplő dolgokat. Nagyon elrontottam, de ez a saját hibám, nem tudom, hogy érdemes-e reménykednem a 45%-ban:( (nekem a 45% lett volna cél, mert nekem csak a plusz pont miatt kellett volna az angol emelt mellé még egy emelt)

Én teljesen össze vagyok törve és enyhe depresszióba estem, nem tudom, hogy hogyan fogok még 3 hetet kibírni, főleg üres reményekkel, mert nem tudom, hogy az esszét mi alapján pontozzák, mert ettől függ, hogy felvesznek-e egyetemre vagy sem, hiába sikerült a többi érettségim jól.:/

2021. máj. 10. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne csuggedj :) en hasonlo cipoben jartam, csak matek emelttel. Annak az az elonye h mar most tudom mennyi lett, es hogy nincs meg a pontom xD mar el is keszitettem a “haditervet”, miszerint majusban emeltezek majd angolbol es remelhetoleg 60% felett lesz hogy meglegyen a nyelvvizsgam :)


Szoval elvezem az 1 ev 3 honapos nyariszunetet

2021. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!