Tippek izgalom ellen?

Figyelt kérdés

A matek érettségi miatt nagyon izgulok. Nem azért mert rossz vagyok matekból, sőt ellenkezőlrg a próbaérettségieim mint ilyen 90+%osak lettek. Viszont borzalmas dolgozatíró vagyok. Simán lehet, hogy itthon megírom 98%, ra suliban, vizsgastresszben 50%. (Figyelmetlenség, stb). Amit észrevettem, hogy túl nagy nyomást helyezek magamra. A BME-re akarok menni, sosem voltam matek faktos, közép matekból érettségizem, de “be akarom magamnak bizonyítani, hogy tudok jót írni”, és gyakra a fejembe veszem, hogy nekem kell a legjobbat írni az osztályban.

Mellette kémiából emeltezek, az sem lesz túl könnyű.. (bme-vbk-ra készülök)



2021. máj. 1. 18:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Ez gyakran volt így iskolai dolgozatoknál, a házi stb tökéletes, a dogám meg 3mas lesz
2021. máj. 1. 18:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy könnyű mondani, hogy ne stresszelj rá.. Én is nagyon sokszor megkaptam. Te már mindent megtettél, gyakoroltál eleget, mindent tudsz. Rengeteg időd van, ha jól beosztod. Menj végig egyszer a feladatokon, majd ha mindennel készen vagy csak a szöveg alapján (az első megoldásod letakarásával) csináld meg újra. Ha készen vagy, összehasonlítod és láthatod, hogy ha ugyan az az eredmény, akkor biztosan jól dolgoztál, ez megnyugtathat.

(feltéve ha tényleg minden próbaérettségid 90%+-os lett, akkor nem lehet elvi hibád csak figyelmetlenségbelid)


Ne éld meg úgy, hogy ezen múlik a jövőd, mert nem. A tegnapi online ballagásunkon az ofő azt mondta, hogy ne féljünk attól, ha valami nem sikerül, mert az élet döntetlenre játszik és máshol duplán kapjuk vissza amit elvesztettünk. Legyen ez a gondolat a fejedben, hogy jól fog sikerülni.

2021. máj. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy ment? :)
2021. máj. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pár dolgot félre néztem, de a tanárom már szólt, hogy a rövid rész hibátlan lett. Viszont a kémiár eléggé eltoltam figyelmetlenség miatt.
2021. máj. 12. 21:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!