Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha színész szeretnék lenni,...

Ha színész szeretnék lenni, akkor mire lesz szükségem hogy esetleg felvegyenek az egyetemre? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ahogy olvastam, kell emelt szintű érettségi. Miből tehetek emelt érettségit? Ez a sulitól függ, hogy hova járok?

Illetve a félévi, és év végi jegyek is befolyásolják a bekerülés lehetőségét?


Egyébként mielőtt írna valaki valami hasonlót, mint amit már olvastam más kérdés alatt..

Nekem nem elsődleges célom, hogy egy nagy valaki legyek. Én egy kis színházban szívesebben dolgoznék, mert nekem nem az számít, hogy hányan néznek, hanem hogy van, aki eljön arra az előadásra, és egy jó élményt szerezhetek neki.

Ez tudom, nem igazán tartozik a kérdéshez, de remélem, így lesz aki értelmes választ ad, nem pedig annyit, hogy "van már elég színész", "mindenki az akar lenni, mert híres akar lenni" stb.



2021. máj. 3. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem jártál színjátszóra, versmondó versenyekre stb., akkor először szerintem OKJ-s színész képzést csinálj. Az SZFE-re az egész ország legjobbjait veszik fel, akik már gyerekkoruk óta játszanak és közülük sem kerül be mind. Nem az érettségi eredményeid fognak számítani.
2021. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Viszont nem úgy van, hogy jövőre már megszűnnek az OKJ-s képzések? :/

Tudtommal idén vannak utoljára.

Én még csak másodikos vagyok gimiben, szóval ez még a jövő zenéje, viszont érdekel a téma, és szeretnék kicsit tájékozottabb lenni.

2021. máj. 4. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Kezdj el járni színjátszó csoportba!


Nem szűnik meg csak átalakul.

2021. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
jelentkezz színitanodába
2021. máj. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot!

Ha találok a közelben erre lehetőséget, mindenképp élek majd vele. :)

Egyébként nem is tudtam, hogy van OKJ-s színész képzés, (tényleg nem vagyok még tájékozott a témában) úgyhogy ez most adott egy kis plusz erőt a jövő terveiere nézve.

2021. máj. 4. 00:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnáziumot és a Pesti Magyar Színiakadémia Művészeti Szakközépiskolát javaslom. Náluk van érettségire épülő színészképzés.


A színészet olyan, mint az orvosi pálya. Ha egyszer eldöntöd, hogy az akarsz lenni, csak úgy fog menni, ha az egész életed erről szól és a napjaid nagy részét ennek szenteled. Rengeteg áldozattal jár és rendkívül bizonytalan szakma, szóval sokszor gondold meg mielőtt minden mást eldobsz ezért.

2021. máj. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A művészeti képzéseknél nem az általános szabályok érvényesek. Menj fel az SZFE honlapjára, ott vannak infok.
2021. máj. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Protekciora.
2021. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!