Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BME VIK Mérnökinfó MIT Rendsze...

BME VIK Mérnökinfó MIT Rendszertervezés vélemény?

Figyelt kérdés

Szívesen felvenném első helyre, de kicsit aggaszt, hogy mindenki az AUT Szoftverfejlesztést jelöli meg. Az tényleg jobb döntés lenne?

(eddig minden félévemben négy feletti átlagom volt)



2021. máj. 4. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

"(eddig minden félévemben négy feletti átlagom volt)"


Akkor tuti bejutsz AUTra.


Én is most állok specializáció választás előtt.


Te tudsz akármit is hogy hogyan fog el lefolyni? Mikor kell majd hol leadni a jelentkezést?


(Bocsi, tudom haszontalan komment, de talán másoknak is fontos infó lesz ha rátalálnak :D )

2021. máj. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Neptun > Ügyintézés > Modul választás > itt megadhatod a sorrendet

A tanszékek bemutatói meg már mennek is, a héten is van több.

2021. máj. 5. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:

A szoftverfejlesztés azt jelenti, hogy általánosságban szoftverfejlesztést fog tanulni. A többi specializáció az többnyire 1-1 kiemelt terület. Ennél szerteágazóbb a szoftverfejlesztés.


Az AUT meg annyit jelent, hogy szoftverfejlesztésen belül az a legkönnyebb. Igazából csak annak éri meg, aki tényleg AUT-os területen akar dolgozni, mindenki más azért megy, mert 'könnyű'.


Legalábbis a szoftverfejlesztésen belül 'könnyű', amúgy a több specializáció elvileg könnyebb, mint a szoftverfejlesztés.

2021. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom neked már nem aktuális a kérdés, de hátha másnak még hasznos lesz a válasz.

A Szoftverfejlesztés specializáción a tárgyak többsége valóban szoftverfejlesztéssel kapcsolatos, sok a “natúr” programozási feladat. Azért mennek oda sokan, mert a legtöbb ember az informatikának ezt a részét szereti, illetve a specializáció maga könnyű és “könnyen megfoghatók” a feladatok. És azért az AUT-nál a legtöbb a jelentkező, mert ők a gazdatanszék, illetve az önálló munkákhoz való témaválasztás náluk van a legjobban megoldva. Én Rendszertervezés specializáción vagyok, nálunk is van programozós rész, de emellett modellezés, verifikációs megoldások, MI, szoftver tervezési koncepciók is (és ezek vannak túlsúlyban). Igen, kevesebben vagyunk, de ez azért van, mert a legtöbb ember nem akar azokkal a dolgokkal foglalkozni, amiket nálunk lehet tanulni.

2021. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4# Többek közt azok sem akik ott vannak :'( (szomorú igazság)
2021. okt. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!