Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécsen hogy vannak a kollégiumok?

Pécsen hogy vannak a kollégiumok?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a koleszek Pécsen úgy vannak hogy szakonként. Mármint például az ETK-soknak külön van egy koleszuk meg ugye minden szaknak vagy én választom ki hogy melyikbe szeretnék menni? Azért érdekelne mert a barátnőmmel egy koliba akarunk menni de külön szakra fogunk járni és hogy ez így meg oldható ettől függetlenül?

2021. máj. 5. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy bocsi rosszul fogalmaztam. Nem szakonként, hanem karonként?
2021. máj. 5. 14:22
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen össze-vissza van. A kollégiumi jelentkezéskor neked kell majd a Neptunban kiválasztanod, hogy melyik kollégiumokba szeretnél jelentkezni és fel kell állítanod köztük egy sorrendet (kb. mint a felvételi, csak itt akár mindet beírhatod, nincs semmi limit). A szociális pontjaidon fog múlni, hogy kapsz-e kolit, és a tanulmányi pontjaidtól függ (amit gólyaként a felvételi pontszámodból számolnak), hogy konkrétan melyik koliba kerülsz. A karnak vagy szaknak semmi jelentősége nincsen, mindenki jelentkezhet mindenhová és teljesen random osztják be a szobákat is. Ha a barátnőddel szeretnél egy koliba kerülni, akkor célszerű egyformán beadni a jelentkezést (magyarul ugyanazokat a kolikat megjelölni, ugyanabban a sorrendben). Ha egy koliba kerültök és mondjuk szobatársak is akartok lenni, akkor tudtok majd szobát foglalni. Ha nem kerültök egy koliba, akkor utána még lehet cserélni a helyeket egymás között (sokan nem oda nyernek felvételt, ahova akartak volna és ezt el lehet cserélni, macera, de van rá lehetőség). Szóval nem gond, hogy nem egy karon tanultok.
2021. máj. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem és egyébként nehéz kolit kapni? Pl az én esetembe hogy valószínűleg nem lesz túl magas a pontszámom és a szociális pontjaim sem vagy úgy nagyjából mindenki kap? Csak mert úgy látom Pécsen elég sok kolesz van és nagy a befogadó képességük de lehet ez hülyeség.
2021. máj. 5. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egészen a mostani (2020-2021) tanévig azt mondtam, hogy nem nehéz, Pécsen mindenki kap, aki akar stb., de tavaly azért meglepődtem. Az biztos, hogy mondjuk sokkal könnyebb mint pl. Budapesten, mert Pécsen - ahogy te is mondod - azért sokkal jobb a férőhely / hallgató arány, tehát sok koli van és sok hely van. Én is mindig kaptam kollégiumot pedig teljesen átlagos családi hátterem van, tehát szociálisan nem vagyunk kimondottan rászorulva (szülőkkel élek, dolgoznak, átlagosan keresnek, senki sem beteg, nincsen tanuló testvérem stb.). Én az idei tanévben is kaptam kolit, viszont több első éves ismerősöm volt (mert külön van az első éveseknek és a felsőbb éveseknek a jelentkezése), akik hasonló vagy akár rosszabb háttérrel nem kaptak kollégiumot és ezen nagyon meglepődtem. Lehetséges, hogy ez csak egy véletlenszerű dolog volt és éppen így alakult. Szerintem talán a járvány is átrendezhette a dolgot, mert többen elveszítették a munkahelyüket stb., nem tudom. A lényeg az, hogy szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni, mert Pécsen jók a kolik és nyilván olcsóbb mint az albérlet. Viszont legyen egy B terv, ha esetleg nem sikerülne és ne érjen teljesen váratlanul a dolog (tehát érdemes nézegetni az albérleteket és tájékozódni mi mennyibe kerülne, hol lenne célszerű keresgélni stb. vagy nem tudom szóba jöhet-e az ingázás).
2021. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot és a válaszokat :)
2021. máj. 5. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!