Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, ti hogy készültö...

Egyetemisták, ti hogy készültök fel egy szóbeli vizsgára?

Figyelt kérdés

Eddig csak írásbeli vizsgáim voltak, azok jól mentek (elsőéves vagyok).

Kicsit parázok a szóbelitől, nem tudom mennyire tanuljam részletesen a dolgokat, annyi anyag van, hogy nem is tudom hogy álljak neki vagy hogy tudok majd ennyi mindenre emlékezni.:D

Van valami tuti módszeretek, leírjátok ti hogy szoktatok eredményesen felkészülni?



2021. máj. 6. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fontos lenne milyen szakon vagy, mert szerintem nagyon nem mindegy, mert én elképzelni sem tudom, hogy pl. művészet történelemből én miként készülnék, mert soha sem csináltam.
2021. máj. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igaz. Jogász.
2021. máj. 6. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tárgy nehézségétől függ. Büntetőből és polgárból legalább 10 napig (de inkább tovább) készülök reggeltől estig úgy, hogy az előző nap tanult anyag átismétlésével kezdem a napot, majd utána veszem hozzá az aznapra rendelt anyagot. Így elég egy nap átismételni az egészet a vizsga előtt, és ismerősebben is cseng az anyag a végére.

A könnyebb szóbelikre max egy hetet vagy annyit se készülök, van hogy csak pár napot (itt is tárgytól függ) szintén egész nap, de jellemzően csak a vizsga előtti nap ismétlem át az egészet.

Persze hozzáteszem hogy ez csak az én módszerem, nem ismerem még egy ekkora mazochistát mint én :D

2021. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!