Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakképzést végezhetnék...

Milyen szakképzést végezhetnék, amiből nagyjából van is pénz, és nem kell sok emberrel találkoznom munka közben?

Figyelt kérdés

Egyetemet fogok kezdeni októberben, és messzebb kell költöznöm otthonról, mert a városomban nincsen egyetem. Arra gondoltam, hogy közben elvégeznék egy szakmát, hogy tudjak egyetem közben is dolgozni, hogy meg tudjak állni a lábamon a szüleim nélkül. Mit ajánlanátok?

(21/L)



2021. máj. 9. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szakképzések idén átalakultak, most már a legrövidebb képzési idő is minimum 2 év, így az egyetemmel párhuzamosan 2 évig szakmát tanulni nem éri meg számodra. Ellenben (nem tudom milyen szakra fogsz járni, de) ajánlani tudom, hogy keress egy, a szakoddal kapcsolatos diákmunkát/gyakornoki helyet, hogy amikor kijössz az egyetemről friss diplomával akkor legyen mit írni az önéletrajzba. Az első évben nem feltétlenül kapnál jól fizető állást, de pl gazdasági szakokon másodévtől egész jó pozíciókra keresnek hallgatókat.
2021. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni, hogy Romániában élek és itt egy szakképzés kb 3 hónap.

Köszönöm amúgy a választ♥️

2021. máj. 9. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Megpróbálhatsz megtanulni programozni, abban nagy pénz van, nem kell emberekkel találkoznod, és van olyan suli, ami 1 év után ha nem vesznek fel sehova, vagy nem kapsz állást akkor visszafizeti a tandíjat. Szerintem simán lehet ilyenből 3 hónapos is. Az egyik rokonunk ilyen iskolát üzemeltet pesten, majdnem én is oda mentem, csak egy ilyen papírral nincs túl nagy esélyed a munkahelyeden való fejjebb lépésre.
2021. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 Tényleg jó ötlet, nekem nem jutott eszembe semmi alkalmas.
2021. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!