Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol lehetséges a történelem...

Hol lehetséges a történelem 2021 szóbeli tételeket megszerezni?

Figyelt kérdés

Üdv. Sajnos a jelengi iskolám tanárának hiába írok levelet nem küldi el a tételeket, azzal az indokkal hogy fent van classroomban (természetesen nincs fent) viszont szükségem lenne a szóbeli tételre hogy ne üres tudással menjek majd szóbelire. A tételeket mi diákok ki dolgoztuk, be küldtük de nem küldi/rakja ki a tanár így érdekelne hogy bárhol máshol ezek a tételek fent vannak-e.

A választ előre is köszönöm.



2021. máj. 10. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Te miről beszélsz? Nem tűnik fel, hogy nem lesznek szóbelik, hacsak meg nem buksz az írásbelin (=12-24%)?
2021. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden iskolában a történelem munkaközösség állítja össze a középszintű tételeket, iskolánként változó, hogy hol milyen tételek vannak. Sajnos senki nem tud segíteni. Egyik osztálytársadnak / évfolyamtársadnak sincs meg?
2021. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a szóbeli az nem központi úgy, mint az írásbeli, tehát a tanárod vagy osztálytársaid tudnak segíteni. Tudod már az eredményed, hogy készülsz a szobelire?
2021. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=wJExK2ZVwjM

A videója alá ő belinkelt egy google driveot érettségi segédanyagok néven. Ott van kidolgozott töri is, csekkold le. Azt, hogy mennyire pontosak a kidolgozott tételek, nem tudom, de érdemes lecsekkolni.

2021. máj. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, amit az első is ír még annyit tennék hozzá, hogy középszinten a tanár állítja össze a tételek listáját, úgyhogy nem tudunk neked egy általános, mindenkire vonatkozó tételsort küldeni. De ha ti, diákok dolgoztátok ki a tételeket, akkor nem tudod őket elkérni egy osztálytársadtól? A tanárnak meg írjatok, hogy nem elérhetők classroomban, úgyhogy legyen szíves, ossza meg veletek őket.
2021. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

1# Nem, nem tűnt fel. Úgy gondolom hogy nem sikerült a Töri érettségim(kb az osztályban rajtam kívül még pár embernek) így előre szeretnénk páran tanulni.

2# Köszönöm. Ezt sajnos nem tudtam. Nem nagyon, de egy megpróbálom. azt hittem globális a szóbeli tétel , mint az írásbeli.


#3. Igazából nem. Csak szeretnék előre tanulni, hogy ne legyen meglepetés. Megérzés alapján gondolom hogy nem sikerült az érettségi.


4# Köszönöm. Erre mindenképp rá fogok nézni. Köszönöm :)


5#. Írtam neki email-t, hogy nincs fent és jó lenne ha elküldené, de annyit írt hogy minden fent van a classroomban...Sajnos tényleg minden fent van, csak maga a tételek nem. Megpróbálom valahogy az osztálytól be szedni ez esetben de nem tudom mennyire fog menni.


Összességében köszönöm mindenkinek a választ.

2021. máj. 10. 23:30
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

(Ötös vagyok.)

Az emailt úgy értettem, hogy konkrétan erről a problémáról, hogy ez pont nincs fent classroomban. Köteles ugyanis elküldeni a tételek listáját. Ha a címek megvannak, legalább már a neten tudsz keresgélni akkor is, ha a kidolgozott tételek még nincsenek előtted. Amúgy az osztállyal kapcsolatban: nincs valami osztály csoportotok valamelyik közösségi oldalon, ahol meg lehetne kérni mindenkit, hogy töltse fel amije van? Nálunk ez működött pár éve, úgyhogy lehet, megérne egy próbát.

Remélem, azért mégsem kell szóbelizned. Ha mégis, akkor meg sok sikert! :)

2021. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
A témakörök meg vannak adva, de a tételeket a tanár állítja össze. Nyilván a témakörök pedig az oktatandó anyagot ölelik fel.
2021. máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy köteles elküldeni, 7-es, kifejezetten TILOS!!! A tételek nem hozhatók nyilvánosságra. A témakörök pedig megtalálhatók az interneten. (De azért még ne vegyél mérget rá, hogy szóbelizni kell. 25 %-ot csak elértél, ha idáig eljutottál!)
2021. máj. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lassan közelítünk az igazsághoz.

* Vannak központi témakörök az interneten, ezek állandóak.

* Az adott tanár (esetleg a munkaközösség) összeállít ezek alapján saját témaköröket, amelyeket legkésőbb 60 nappal az első írásbeli előtt kiad. Sajnos ezeket ugyanúgy hívják, de szűkebbek, azonban több tételt felölelnek.

* Magukat a tételeket valóban TILOS kiadnia a tanárnak, ahogy a #9 mondja.

2021. máj. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!