Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire legálisak ezek a...

Mennyire legálisak ezek a szakdolgozatírást "segítő" honlapok?

Figyelt kérdés

Természetesen nem akarok és nem is vettem igénybe ilyen szolgáltatást. Csakhogy a Youtube feldobta nekem egy IqFactory nevű cég reklámját. Kíváncsiságból meghallgattam a videót és elolvastam a honlapjukat, és amit láttam eléggé felháborított. Konkrétan bérszakdolgozat írók, más helyett elvégzik a munkát, aki majd beadja, és jegyet kap rá..

Szerintem megdöbbentő, hogy még hirdetik is magukat. Mivel más helyett megírni a szakdolgozatot vagy diplomamunkát is bűncselekmény nemcsak a plagizálás. Nagyon sok ismerősöm van aki csúszik tárgyakkal, vagy nem tudta leadni a szakdolgozatát időben. Előfordul, hogy az ember nehéznek érzi azt, hogy hozzákezdjen egy szakdolgozat elkészítéséhez. De ez akkor sem megoldás. Akkor csússzon vele, vagy álljon neki tisztességes munkával megírni. De komolyan nem értem, hogy miért nem néznek jobban a körmükre ezeknek a "cégeknek". És sajnos sok megrendelőjük van, persze akik meg is tudják fizetni az áraikat. Azért remélem mérnök vagy orvos nem vesz igénybe ehhez hasonló szolgáltatást ,és kap diplomát érte... Valahogy csak meg lehetne őket büntetni.


2021. máj. 10. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Semennyire nem illegális m

De én pl olcsóbban megírom neked. Számlát meg téma és sajtófigyelésről kapsz.

2021. máj. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát én biztosan nem venném ezt igénybe. A védésnél vagy bármikor amikor a témádról kérdeznek kb meg se tudnál szólalni, hiszen nem ismered mélyrehatóan.
2021. máj. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

ja, mert miért is sokkal jobb, ha egy tanár, egy pszichológus vagy egy biológus veszi igénybe ezt a szolgáltatást? kábé kit érdekel, ha egy orvos nem tud megírni egy szakdogát, ha képes műteni. pont hogy az a leggázabb, ha pl tanár szakos vagy kutatónak készülő íratja meg mással. ezt az orvosok és mérnökök a császárok dumát amúgy mikor unjátok meg?

alapvetően engem marhára nem érdekel, hogy ki íratja meg mással, a felháborodás meg még kevésbé. én nagyon szerettem csinálni, de én kutatónak tanulok, és megértem, ha másnak nyűg. sok szakon teljesen felesleges, ahogy a nyelvvizsga is, főleg ezek a magyarországi nyelvvizsgák.

2021. máj. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Én nem ítélem el azt, aki adja a szolgáltatást, de aki fizet neki, na azt igen.
2021. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg azért nem illegális, mivel fizetni valamiért, hogy megcsinálják, nem törvénybeütköző. Akkor válig illegálissá, amikor az egyetemista leadja a sajátjaként. Szóval ez a kiskapu, ők csak megírják, az a te döntésed, hogy a saját munkádnak állítod be. Én nem értek egyet vele, a szakdoga azt mutatja meg, hogy részletesen megismered a szakterületed egy téged érintő részét, plusz tudsz megfelelő információkat kikeresni és feldolgozni "egyetemista" szinten. Szerintem hasznos, én is megszenvedtem vele, de sokat tanultam belőle.
2021. máj. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Engem is mélységesen felháborított, amikor még az első szakdolgozatom írásakor rábukkantam erre az oldalra, és azóta sem tudom felfogni hogy létezhet, és hogy tudja valaki olyan lazán kezelni a dolgot, hogy ezt a szolgáltatást veszi igénybe.

Viszont a mérnök-orvos kiemeléseddel pont nem értek egyet, (gépész)mérnökként nem látom, hogy annyira sokat adna hozzá a szakmai tudáshoz, hogy valaki összedob mondjuk egy tanszéki témát, aminek semmi realitása. Sokkal többet és hasznosabbat lehet tanulni élesben egy munkahelyen pár hónap alatt, hiszen ebben a szakmában a szakdolgozat jellegű hosszas szövegeknek kisebb jelentősége van szerintem.

2021. máj. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!