Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A matek tanár igazat mondott?

Matematek kérdése:

A matek tanár igazat mondott?

Figyelt kérdés

A matek tanár azt mondt,a hogy aki gyorsabban dolgoza fel a tananyagot az okosabb.

Szerintetek igaz?



2021. máj. 11. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Leginkább abban térnek el a magasabb IQval rendelkező emberek, hogy gyorsabban dolgozzák fel az információt és értenek meg dolgokat.


Nincs nagyon olyan koncepció, amit egy átlagos ember ne tudna megérteni, de van aki első hallásra érti meg és van akinek 4-5 óra folyamatos tanulás kell, hogy elkezdje valamennyire érteni.

(Egyetemről példa)


Nem véletlen, hogy az átlag mérnöki Bsc-s hallgató IQja 120 a műszaki területen lévő Phd-knak meg azt hiszem 140.

2021. máj. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Alapvetően igen is, meg mem is.


Okos embernek inkább azt szoktuk nevezni, aki képességeihez és lehetőségeihez mérten minél jobb dolgokat tud véghezvinni. Egy tananyag elsajátításához nem kell „nagy ész”, viszont azt összekapcsolni a megfelelő problémákkal már lehet kihívás.

2021. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
A matekban okosabb, de ez nem azt jelenti, hogy más tantárgyakban is.
2021. máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Én okos helyett az intelligensebbet használnám. De alapvetően igaza van. Van, aki ránéz és megérti, másnak 5-6-szor végig kell mondani és levezetni a dolgokat, mire összeáll a kép a fejében.
2021. máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Én egyetértek vele.
2021. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Igen. A tesóm fel volt mentve matekból, és napi szinten ütközik abba, hogy hétköznapi helyzeteket nehezen értelmez.

Szerintem aki a matematikai problémákat könnyen megoldja, és megtalálja rá a megoldást, az jobban boldogul au életben is.

2021. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

sztem a 3-asnak van igaza van.


mérnökök között dolgozom, és a matekon/reál dolgokon kívül meglepően gyengék sok dologban: biológia, idegen nyelvek, helyesírás/fogalmazás, pedig jól pörög az agyuk.

itt is érdemes elolvasni a matekosok hozzászólásait, sokszor a szövegértéssel is komoly gondjaik.


egyébként nem akarok bunkó lenni, de nem hinném, hogy mérvadó, h mit mond egy (feltehetően) idegen nyelvet nem beszélő, 140ért gürcölő lúzer tanár.

2022. jan. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!