Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukás szabadon választott...

Bukás szabadon választott tárgyból?

Figyelt kérdés

Ebben a félévben eléggé túlvállaltam magam, három szabadon választott tárgyat vettem fel a kötelezők mellé, és nem számoltam a jelenlegi munkahelyi problémáimmal.


A tanulást még megoldom utazás közben meg munkahelyen, holtidőben, de a beadandókkal nagy gondban vagyok. Előreláthatólag az egyiket nem fogom tudni határidőre befejezni, és mérlegelnem kell, hogy melyik legyen az.


Arra gondoltam, hogy az egyik szabadon választható tárgy lesz az, amiből nem adom le, mert abból mellette még vizsga is lesz, így ha bukom a tárgyat, akkor még több időt nyerek.


Ilyenkor (aláírás megvan, de nem adom le a beadandót és nem jelentkezek a vizsgára se) milyen következményekre számíthatok? Az megvan, hogy X kreditet lehet csak felvenni, utána fizetni kell. Főleg az érdekelne, hogy hogyan fog alakulni az átlagom? Jelenleg nem önköltségesen vagyok, és nem is szeretnék átkerülni.



#egyetem #bukás #beadandó #szabadon választott tárgy
2021. máj. 13. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemfüggő, van ahol a teljesített tárgyak átlaga számít, máshol a felvett tárgyaké. Ezt nézd meg, az egyetem honlapján fenn kell lennie, de a szerződésben amit beiratkozásnál aláírtál is benne van.


A biztos következmény, hogy egyel csökken a vizsgáid száma és már csak 2-szer veheted fel ugyan azt a tárgyat.

2021. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ugyanezt a tárgyat nem tervezem még egyszer felvenni, sokkal többet vártam tőle. Semmi pluszt nem ad, ami a jövőben bármilyen formában hasznos lehet. :(


Kicsit számolgattam, és valószínűleg még az is belefér, ha három kreditnyi egyest kapok. Az előző félévem nagyon jól sikerült, és a mostani se lesz rossz, jövő hét után lesz időm tanulni, csak most van gond a beadandókkal.

2021. máj. 13. 17:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy nem írtam alá szerződést? Beiratkozáskor csak a beiratkozási lap egyik példányát kaptam vissza. Nem kellett volna kapnom egy példányt a szerződésből?


2019-ben iratkoztam be a KE-re, de már azelőtt passzívra állítottam a félévemet a Neptunban. 2020-ban kezdtem el az első félévet, akkor már SZIE néven futott az egyetem. Most február óta MATE vagyunk. Lehet, hogy valami kavarodás volt? Lehet ennek valami következménye rám nézve? Ugye nem fizrttethetik ki velem visszamenőleg a képzés díját, ha államira vettek fel és ez a Neptunban is így van az adataimnál?

2021. máj. 13. 17:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem fizettethetik ki, de kéne legyen egy példányod a szerződésből, amit a beiratkozáskor írtál alá és meg kellett volna kapd.
2021. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Határozottan emlékszem, hogy csak a beiratkozási lap egy példányával jöttem ki az épületből. 🤔


Majd megkérdezek valakit a TO-n, hogy mi a helyzet.


Amúgy kiszámoltam egy kicsit pontosabban, és ha az összes vizsgám kettes-hármas lesz, az említett szabadon választható tárgy meg nullás, akkor is megvan a 3,5-ös átlag a két félévben. És ennél azért mindenképpen jobban fogok teljesíteni, 1-2 ötösre, pár négyesre meg egy kettes-hármasra számítok kb.

2021. máj. 13. 20:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!