Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha kutyakozmetikus szeretnék...

Ha kutyakozmetikus szeretnék lenni hova menjek általános után?

Figyelt kérdés

Jelenleg még általános iskolás vagyok de ha minden így marad szeretnék kutyakozmetikus lenni.

Az lenne a kérdésem hogy van-e olyan gimi ahol a kutyakozmetikára vagy hasonlóra alapszik maga a suli. Tehát általános után nem csak egy sima gimibe mennék hanem egy olyan helyre ahol téma ez vagy valami hasonló.

Van ilyen suli? Esetleg tud valaki?

Vagy csak úgy tudok hogy lerakom a gimit és lehet az egyetemet és utánna egy OKJ-s képzésre vagy valamire elmennék?

Vagy van olyan suli általános után ahol erre vagy hasonlóra alapszik?



2021. máj. 13. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Okj képzést bírok elképzelni, ha a mostani változtatásokkal nem törölték.

Úgyhogy általános, valamilyen középiskola (4-6-8osztályos gimi, nyelvis sulik, technikum, szakgimnázium) és érettségi után okj. Vagy mivel még elég fiatal vagy, lehet ez egy hobbi lesz és főállásként elmész valami másnak, amihez lehet egyetem kell és akkor esetleg egyetem mellett okj vagy egyetem után megcsinálod. Sok időd van még :)

2021. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%
Az új szakmajegyzékben már nincs kutyakozmetikus. Menj el gimibe/szaksuliba és érettségi után keress egy tanfolyamot (résszakmai képzés a pontos megfogalmazása). Ezek a képzések minden esetben fizetősek és tanfolyamszerűen indulnak.
2021. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Érettségi sem kell hozzá.Tanfolyam.

Csak fizetős.200-250 körül van vizsgával együtt.

2021. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!