Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi Egyetemen tanulókh...

Állatorvosi Egyetemen tanulókhoz szólnék. Ti hogy éltétek meg az emelt biosz emelt kémia érettségit? Tényleg brutál nehéz volt a bejutás az egyetemre? Hány pontotok volt? Most hogy bírjátok, nagyon húzós?

Figyelt kérdés

Azok is válaszolhatnak, akik most érettségiztek emelt szinten bioszból és kémiából, nekik mennyire ment nehezen, mire számítanak, bekerülnek-e vajon az egyetemre?

Valaki vett részt az egyetemnek az érettségire előkészítő tanfolyamán? Aki részt vett, annak mennyiben segített ez a tanfolyam? Megéri?

[link]

Ja meg amúgy van valaki aki halaszt/halasztott egy évet? Nem gáz hogy ergo egy évet elpazarolsz az életedből? Utána sikerülhet a bejutás? Sokat gondolkodtam azon, hogy mi van ha nem jutok be, akkor mindenképp megpróbálnám következő évben, mert más tervem nincsen.

Vagy amúgy valaki aki már bejutott az egyetemre és van kedve kicsit beszélgetni erről az egészről, írhatna privátban, mert marha sok kérdésem lenne még XD



2021. máj. 16. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Szia! Én fogorvosi egyetemre nem jutottam be és így "halasztottam" egy évet. Én nem tartom sem gáznak, sem pazarlásnak, ebben az egy évben sokat tanultam önmagamról, valamint sokkal komolyabb lett a kémia tudásom, mint alapvetően volt. Szerintem nekem kellet ez az egy év, hogy kicsit "koppanjak" mert eddig minden sikerült, most megtanultam, hogy ha nem is úgy halad az utam, ahogy tervezem attól még a célom nem változik.Szerintem jobb ha az ember kihagy egy évet és felkészül, minthogy elmegy egy szakra ami nem érdekli és nem fogja szeretni a munkáját. Emellett megismertem új embereket és a jogsival is haladok. Valamint személy szerint örülök, hogy nem kellett 1 éven át online egyetemeznem, igaz még a következő évre sem lehet azt mondani, hogy minden visszaáll a régi kerékvágásba,de bizakodó vagyok, hogy lassan igen. Idén májusban a kémiát ismételtem én úgy érzem kihoztam magamból a maximumot. Az elméleti rész szerintem nem igényelt nagy erőfeszítést, a számítások már elgondolkodtatóak voltak, de összességében szerintem nehéznek, de azért megoldhatónak bizonyult. Bízom a legjobbakban.

Remélem hasznos számodra ez a vélemény, így is, hogy nem teljesen közös a célunk. Sok sikert! :)

2021. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mindenképp hasznos volt. Sokat gondolkodok a halasztáson, magamtól semmiképp nem merném megcsinálni, de ha nem kerülnék be akkor szerintem nem halnék bele :D Sok sikert neked is a bekerüléshez!
2021. máj. 16. 23:17
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Az előkészítő megéri, tényleg.


Viszont valamivel legyél tisztában!!!


Ha bejutsz, és elvégzed, de nincs pénzes családod és/vagy pénzes pasid, aki vesz neked egy praxist, akkor vagy egy állatpatikában végzed, vagy egy vágóhídon, húst osztályozgatva, vagy egy 20. csicska leszel más rendelőjében. [link]

2021. máj. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Biológiához segg kell, kémiához segg és egy csomót kell gyakorolni a számítási feladatokat. Nem lehetetlen egyik sem.
2021. máj. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon nem az a szakiranyunk de iden erettsegiztem es valoszinuleg nem vesznek majd fel. En nem erzem elpazarolt idonek... legalabb egy picit csillapodnak a dolgok addig es kipihenhetem az eddigi stresszeket
2021. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
#3 ne haragudj, te te nagyon de nagyon de nagyon de nagyon el vagy tévedve, szerintem feküdj le, alduj egyet, aztán kicsit gondold újra ezt a hozzászólást :))
2021. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
4%

6.-nak.


Miért, szerinted mihez kezd egy frissen végzett állatorvos?

2021. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Elmegy más praxisába dolgozni, ahol meg is tanulja a szakmát rendesen.
2021. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8.-nak.

3. vagyok.


"...vagy egy 20. csicska leszel más rendelőjében." Ezt írtam én is.

2021. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha csicska vagy valahol, akkor másik helyet kell keresni. Ha nem keresel, beletörődsz, hogy tényleg egy csicska vagy és ezt érdemled.
2021. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!