Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez jogsértő is lehet? Kihez...

Ez jogsértő is lehet? Kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy tanár az iskolában, aki eléggé utál. Amikor hiányoztam, a pénteki napon mindenki előtt lealázott és elmondott rólam mindent is (5-ös tanuló vagyok egyébként) és még a barátaimat is szidta hogy hogyan lehet hogy velem barátkoznak. Most megyek először iskolába, félek hogy mi lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e ezzel fordulni valakihez?



2021. máj. 18. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Igazgatóhoz. De a barátaid is menjenek tanúskodni.
2021. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%

Szerintem először gyűjts bizonyítékokat, amit bárhol meg tudsz mutatni. Szóval ne csak úgy, hogy a barátaid mondják szóban, mert tapasztalatból mondom, ha ,,tanúskodni” kell, mind el fog húzni vagy a legtöbb biztosan.

Aztán szülővel menj az igazgatóhoz és rúgasd ki vagy kapjon büntetést!

Nem vagyok tanár ellenes ember, sok tanáromat nagyon szeretem, de az tény, hogy 1-2 tanár messzire el tud menni, és még szerencsés, ha ennyi történt és nem a jegyeid ugrottak le 2 jegyet.

2021. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lealázott, hanem megalázott. De miért???
2021. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akár privátban is, megírod, minek mondott el mások előtt?

Lehet, hogy te csináltál korábban vmi hülyeséget, amiért nem kedvel - de akkor is inkorrekt, hogy így kibeszél, főleg amikor pont nem vagy jelen. De nekem pl. volt olyan főnököm, akit a régi helyére vettek fel, és az első(!) másodperctől fogva látszott, hogy utál. Hamarosan ki is rúgott, igaz, addig annyira tönkretette ott a légkört, hogy én sem akartam volna már maradni. Vicc, de nemsoká őt is kirúgták. Engem megy vissza akartak könyörögni, de addigra már lett jó helyem. Ez az az eset, amikor pl. egy gyerekkori rosszpajtását idézi fel vki vkiben, és akármit is tenne bárki, az illető nem bír nem utálkozni. Tanárnál is lehet ilyen, és ha lehet, akkor nagy populáción belül akad is. :-)

2021. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden okkal történik és biztos, hogy van előzménye, legalább megtanultad : Tanárrokkal nem húzunk újat.

Ez egyik tanárnak sem az érdeke.

2021. máj. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem húzunk ujjat, nem újat, mert az mást jelent: lehet egy új ruha például, de ujjat húzunk valakivel,mint a mutatóujj v. gyűrűs ujj.
2021. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a gyűrűsujj egybeírandó!
2021. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tanárt fegyelmivel elbocsájtották.

2021. jún. 11. 14:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!