Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Grafikus képzés: milyen...

Grafikus képzés: milyen munkákat vigyek a pályaalkalmassági elbeszélgetésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hamarosan felvételizek egy grafikus képzésre (iskolai rendszerű felnőttoktatás, érettségire épül). Kellesz magammal vinnem egy szakmai mappát, de nem tudom, pontosan milyen munkákat vihetnék magammal.

Emailben ezt írták: “ A mappa tartalmazhat: tanulmányrajzokat, vázlatrajzokat, bármilyen (manuális vagy digitális) technikával készült színes képeket, grafikákat, illusztrációt, fotót, animációt, könyvet, tervezőgrafikai munkákat, illetve minden olyan munkát amin keresztül betudja mutatni az érdeklődését a szakterület megközelítését.”

Esetleg van valaki, aki már volt ilyen elbeszélgetésen, esetleg sikeresen felvették és meg tudja nekem mondani, hogy milyen fotóra gondoltak, valamint milyen grafittal készült munkákat vihetnék magammal?

Portrét mindenképp viszek legalább egyet, mert abban vagyok a leginkább otthon, valamint tanulmányrajzként az egyik egy koponya lesz, a másik drapéria. Vázlatokból is van 2, amit alkalmasnak találok, valamint egy digitális rajzom. De ez kevés oda és nem tudom, mivel készüljek még.

Előre is köszönöm a segítséget!

(Ha esetleg külön nem köszönném meg, ne harapjátok le a fejem, időhiány lesz az oka vagy a feledékenység, nem pedig az, hogy nem értékelem és nem vagyok hálás a válaszokért!)



#alkotás #művészet #grafikus #grafika #felnőttoktatás #Pályaalkalmassági elbeszélgetés
2021. máj. 19. 01:04
 1/2 anonim válasza:
Nekem grafikus okj-n volt ilyen elbeszélgetésem és anno fel is vettek. Mivel gyakorlatilag azt írták hogy bármilyen munkát vihetsz vigyél mindent amit erősnek gondolsz, szeretsz és jól sikerült. Ha nincsenek fotóid vagy animációid az sem baj(gondolom azért engedték hogy ilyet is vigyenek, mert gyakori hogy mondjuk akit az animáció érdekel egyetem előtt elvégeh egy gtafikus képzést. Ha meg van adva hogy minimum és maximum mennyit vihetsz valahol a kettő közé lődd be. Ezek az elbeszélgetések általában arra vannak hogy lássák hogy nem vagy teljesen laikus a témában, érdekel, egy ideje foglalkozol vele és hogy megismerjenek hogy mégis mi érdekel stb. Bármilyen grafittal készült munkát vihetsh magaddal. Ha portréból jó vagy vihetsz 2-3at is nem hiszem hogy baj lenne, ha csak nem mondjuk ugyanarról a személyről készültek. Esetleg ha van vázlatfüzeted, ami nem túl személyes, azt is nyugodtan beviheted, szeretni szokták dr akár olyat is csinálhatsz hogy bejelölöd pár oldakát és csak azoka mutatod meg. Egyébként arra törekedj hogy minél sokszínűbb legyen és az elbeszélgetésen látszódjon hogy lelkesedsz. Egyébként melyik képzésre jelentkezel?
2021. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

#1

Ne haragudj a sok elírásért telefonról írtam...

2021. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!