Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki be tudná linkelni az...

Valaki be tudná linkelni az SZTE szabadon választható tárgyainak a listáját?

Figyelt kérdés

Még nem oda járok, de ebből a szempontból is érdekel, hogy ott milyen lehetőségeim lesznek.

(Már én is keresgéltem, de csak régebbieket találtam)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 19. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, mert kb félévente/évente vannak újabb tárgyak/vesznek ki régieket. Fel tudok sorolni párat, de rengeteg van. Nyelvi szabvál érdekel? Tesi? Töris? Kémiás? Fizikás? Matekos? Bioszos?
2021. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőhöz még azt tenném hozzá, hogy első félévben még kb teljesen mindegy mik tetszenek vagy mit szeretnél, mert később nyílik meg a neptun és addigra jó ha marad 1-2 helyen még hely… Hiába keltem 5kor a 6os nyitásra és voltam bent a neptunon, mikor 5:20kor láttam, hogy se tesire, se szabválra nem lesznek meg a jó helyek, mert szinte mind televannak és az egész egyetem versenyez azért az 5 helyért.

Egyébként sok szabvál és tesi van de szerintem ez az egész egyetem versenyezzen mindenki ellen, az kicsit gonosz. Erre akkor döbbentem rá jobban, mikor átmentem másik egyetemre és szabválok karok szerint voltak (nem irodalomtöris lehetőségeid voltak eüsként, hanem pl vény nélküli gyógyszerekről tanulhattál vagy épp sürgősségis dolgokról) illetve sok helyen a tesi a szakhoz kötött, így nem az van, hogy 25-30 ezer diák harcol 15 emberes fociért, hanem 100-120an a 20-25 helyért.

De szabválok mindenhol versenyzősek, de szten inkább második félévben van esélyed jelentkezni rá, akkor is kell gyors net és gyors reakció, esetleg power up

2021. máj. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Előző nem tudom miről beszél, rangsoroson is fel lehet őket venni, nem csak versenyesen. Annyi szabvált vettem fel ebben a félévben, hogy fel se tudom talán sorolni... A tesi az más dolog, ott tényleg nehéz bejutni.

Hatékony tanulás 1., Ipari balesetek, Muzeulógia, Gyakorlati természetvédelem, Mérnöki alkotásokat is felvettem, csak leadtam, a többi szorosan kapcsolódik a szakomhoz

2021. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben esélyed nincs rangsorosra, mert felsőbbévesek jobban járnak, erre gondoltam..

Nekem pl 2 szabvált sikerült felvenni de végül mindkettő ütközött az órarendemmel (etszk) amit persze jóval később kaptunk meg, mint tárgyfelvétel. Igaz nekem voltak olyan igényeim hogy kb 0 befektetéssel legyen meg a dolog, meg eüsként múzeumok érdekeltek a legkevésbé😅 Ha téged akkor szerencsés vagy, de engem inkább szabad egyetem, alternatív táplálkozás érdekelt, amik azért jóval felkapottabbak és kb ingyen kredit.

2021. máj. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek #2essel.

Első félév ilyen szempontból nagyon nehéz. Második félévben ha van egy kis ismertsége az embernek, akkor tárgyakra felrakhat a tanár, az szerencsés segítség lehet.

Viszont szabválok nem fednek le minden területet, áokos tárgyakat pikk-pakk ki lehet pörgetni, ami marad annál rengeteget várnak el, amihez az embernek semmi kedve. Ezt kicsit sajnálom, mert más orvosis egyetemeken sokkal jobban kötődnek a szakhoz, nem klasszcsütörtök, nyári borozás meg reklámtanulmányozás van😕

2021. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Első félévben is sikerült azokat felvenni, amiket szerettem volna. Nem igazán érdekelnek a múzeumok, dehát kell az átlag. Szabad egyetem egy más dolog, azt megértem, hogy nem sikerült :D
2021. máj. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!