Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumban hogy zajlik a...

Kollégiumban hogy zajlik a tanulás gyengébb tanulóknak?

Figyelt kérdés
Én is kollégiuma fogok járni szeptemberben és annyira félek hogy fokok tanulni ugye ott a szobába nehéz lesz mivel többen leszünk és nekem itthon is nagyon sokáig tart tanulni és odafigyelni úgy hogy egyedül vagyok akkor ott mi lesz valami tanácsot tudtok adni hogy tanuljak majd ott

2021. máj. 26. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Középsuli vagy egyetem?? Nagyon nem mindegy. Ha egyetem, akkor esetleg csoporttársaiddal tudsz összeülni, ha nem megy valami vagy youtube.

Középsuliban meg vannak szakos tanárok és őket is lehet keresni. Nálunk volt akihez a fizika területén lehetett fordulni. Vagy aki angolból adott különórát. De volt magyar tanár, volt aki a szakmai anyagokban is tudott segíteni a diákoknak. Ott Lehet tényleg tanulni. Ja, a tanárok ingyen segítenek, csak a szádat kell kinyitni, hogy nem értesz valamit.

2021. máj. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A középiskolai kollégiumokban van tanulószoba, ahol csendben kell lenni (igaz ez éjjel nincs nyitva).

Egyetemi kollégiumban is vannak társalgók, de ott sokszor közösségi élet is zajlik, nem is biztos, hogy kényelmes helyiség. Viszont az egyetemen belül biztosan van tanulásra kialakított hely, vagy a könyvtárba is be lehet ülni.

2021. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Általában a középiskolai kollégiumokban is nyitva van éjszakánként a tanuló. Délutánonként pedig kötelező tanulószoba van, ahol ha még nem is igazán tudsz tanulni az alapzajok miatt, akkor is ott tudsz maradni utána még amennyit szeretnél. Szerintem nagyon megértőek a tanárok ha tanulásról van szó. És van arra is lehetőség, hogy te egyedül teljes csendben tanulj, bár ehhez azt hiszem kell papírt szerezni, nem tudom, hogyan működik ez, érdemes megkérdezni.
2021. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!