Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy a vezetés mit tegyek...

Nem megy a vezetés mit tegyek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Sok órát vettem már pluszba de ennek ellenére sem megy valami jól. Az első vizsgán nem sikerült. Mindig idegesen vezetek, ha valamit elrontok utána azon stresszelek és mégrosszabb. Hogyan legyek jobb? Mit csináljak hogy meglegyen?

2021. máj. 28. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt egy friss jogsis barátnőm mondta: nem ott tanulsz meg vezetni. Ott megkapod az alapokat. Ha a saját autódba leszel, úgy hogy nincs senki melletted, nem látja mennyit bénázol jobban fog menni.
2021. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan úgy van, ahogyan az 1-es írja.

Akinek x éve van jogosítványa, az is hibázik (sőt, olyan hiba is előfodulhat, amiért egyébként buktatnának vizsgán), a fő, hogy törekedj a balesetmentes vezetésre.

Egyébként a hibáiból tanul az ember. Ha valamit elrontasz, nem kell rajta görcsölni, majd legközelebb jobban odafigyelsz.


Sokat számít egyébként az oktató is; ha minden szarért leordítja a fejed, akkor nyilván nem leszel magabiztos. Ha ilyen stílusú a tanárod, akkor még nem késő oktatót váltani.

2021. máj. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apa mondja mindig, hogy nem ott tanulunk meg vezetni, hanem a saját autónkban.

Az elsőn sajnos engem is elkaszáltak, tudom mennyire rossz érzés, de próbáld meg elengedni, vagyis inkább tanulni belőle. Könnyű mondani, de ne idegeskedj, stresszelj vezetés közben, mert annál rosszabb lesz.

Sajnos én is olyan voltam, hogy egy apró baki után azon rágódtam, és nem voltam utána ott fejben 100%-osan, ami ugye sokkal rosszabb.

A leírtak alapján az idegességet (esetleges merevséget) és az agyalást kellene megszüntetned, utána szerintem a többi rendben lesz.

2021. máj. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elkaszáltak az elsőn, de a masodik meg lett. Én is nagyon stresszeltem. Nekem az segített ha a vizsga előtti este vizualizáltam az útvonalakat, hogy mire kell figyelni, mik a kényes pontok, vagy egy-egy parkolást. A vizsga közben meg lehet idiótán hangzik de magamban mondtam hogy mit kell csinálnom igy semmi nem vette el a figyelmem meg nem arra koncentráltam hogy most mögöttem van egy vizsgáztató, hanem arra hogy figyeljek es mondjam magamba mit fogok csinalni. Pl: meglátok 50 meterre elottem egy zebrát vagy meglátom messziről hogy piros a lámpa akkor elkeztem mondani magamban, hogy most visszaveszem a gázt lassítok közelebb vagyok a kocsi sorhoz nyomom a feket es a kuplungot üresbe rakom stb. Ha egy picivel előtte kimondja az ember magában mit csinál elkerülheti a figyelmetlen, hirtelen rossz döntéseket. Egyébként igen soha ilyen szabályosan nem fogsz vezetni es nem is itt fogsz megtanulni rendesen. Hajra! :)
2021. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Igen nekem is mondják hogy nem ott tanulok meg vezetni, csak mégis már annyira rossz hogy minden óra végén azt hallgatom hogy elrontottam ezt is azt is még akkor ha mondjuk jól ment és egy -két apró hibám volt. Már teljesen elment az önbizalmam az egésztől..
2021. máj. 29. 08:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a vizsgaútvonalakban való felkészülésnél segített a google streeview, ha meg apróbb vezetéstechnikai problémáid vannak, az tényleg csak rutin és idő kérdése. Forgalmi vizsgán, ha korrektek, azt várják csak, hogy biztonságosan, kellő óvatossággal, de valamennyire dinamikusan is vezess. Komolyabb rutinszerzést senki nem várhat el 30-40-50 órával.
2021. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a 2. Vizsgám se sikerült. Figyelmetlen voltam. Nem akarom feladni de annyira unom már. Nem tudom mit tegyek..
2021. jún. 9. 20:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!