Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumi jelentkezést mikor...

Kollégiumi jelentkezést mikor kell leadni?

Figyelt kérdés
És a ponthatárokat hol tudom megnézni, mennyivel szokott több lenni, mint az adott szakra?

2021. máj. 29. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? Mindegyiknél máshogy van és máskor van a jelentkezési idő. Ha elsős vagy, akkor neked július végén kezdődik, a felvételi pontok kihirdetése után lesz (legalábbis nálunk akkor van, de szerintem máshol se nagyon különbözik), ha felsőbbéves vagy, akkor pedig mindjárt vége (legalábbis nálunk).
2021. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, hogy elsős leszel*
2021. máj. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsős leszek, köszönöm!
2021. máj. 29. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
És melyik egyetem?
2021. máj. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bme
2021. máj. 29. 18:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem a BME de én nagyon javaslom, hogy nézz utána a kolinak. Nálunk van olyan kolija is az egyetemnek, aminek a jelentkezési határideje még a sorrendcsere határideje körül van.

Illetve nem szakonként van a kollégium, szóval azzal mennyire nem függ össze. Ugyanabban a koliban lesztek. Az én szakokon kb a minimum ponthatár volt a ponthatár, a koliba pedig 450-460. Ha tanulmányi alapon szeretnél bekerülni, akkor jó pontot kell vinnem. Anno gondolkodtam egy ideig a BME-n és ha jól tudom elsősök között a kollégiumba 90% szociális alapon 10% tanulmányi alapon kerül be. Felsőbb években ez az arány változik. Tehát a kollégiumba jelentkezők felső 10%-ban kell benne lenned tanulmányok szerint.

2021. máj. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy gondolom a pontjaimmal nem lesz gond, de majd meglátjuk :)
2021. máj. 29. 20:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

BME GPK-n augusztus első felében. Tavalyelőtt július 30-augusztus 18, tavaly a vírus miatt augusztus 7-augusztus 16.

Ha pont erre lenne szükséged, akkor ezen az oldalon találod meg a szükséges infókat:

[link]

2021. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!