Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mire jó, ha finnugrisztika...

Mire jó, ha finnugrisztika szakra megyek?

Figyelt kérdés

Oda meg vissza vagyok a finn nyelvért, az országért, meg úgy kb mindenért, ami finn.

Jött az ötlet, hogy elmenjek finnugrisztika szakra a debreceni egyetemen.

De...

Ez egyáltalán jó bármire is?

Mit tudok később kezdeni vele?

Van egy nyelvtanárt, aki ezen a szakon végzett. Esetleg ebben segíthet hogy ha később én is finn nyelvtanár szeretnék lenni?



2021. máj. 30. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Kérlekszépen nézz szét az állásportálokon, hogy hány ilyen végzettségű embert keresnek. A nyelv viszont jó, gyúrjad, azzal mehetsz valamire.
2021. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Nekem barátnőm finn, B szakon végzett Szegeden, kiment cserediàknak Helsinkibe, aztán kint is maradt. Rengeteg tanári állás van kint, tanàrsegèd volt kezdetben, elkellett vègeznie a finn egyetemet is, hogy fő tanári állást kapjon, de ingyenes volt, a világ legjobb képzését kapta, sokat tanult a kinti tanároktól. Szereti, nagyon jól keres, jóval millió feletti a fizuja, nem szakad meg a munkában.

Férjhez is ment egy finn palihoz, lett gyereke, Helsinkiben egy 120 milliós újépítésű házat vettek.

Szóval nagyon jól élnek. Szereti Finnországot, túráznak, utaznak sokat.


Szóval ha érdekel Finnország és tudod a nyelvüket, van munkalehetőség bőven és sokat segítenek a továbbképzésben.

2021. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én finnugorra jártam, nagyon szerettem, de eléggé l'art pour l'art jelleggel tanultam, sose voltak nagy terveim vele, egyszerűen érdekelt a nyelv és a nyelvrokonság. Szeretem a nyelvészeti és kulturális tudást, amit ott kaptam, egyetem után finn ügyfélszolgálaton dolgoztam, aztán pénzügyi, majd beszerzési területen, de mindig finnül. 3 éve Finnországban élek és dolgozom, sokkal jobb az életszínvonal (nemcsak anyagilag, de pl. élőbb helyi közösségek vannak, közel a természet, tavak, erdők, szuper infrastruktúra). Nagyon szeretek itt élni, és ezt a finnugornak köszönetem :) Szakmailag nem tudom, mit lehet magával a finnugorral kezdeni 🙂
2022. aug. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!