Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 420 ponttal esélyes, hogy...

420 ponttal esélyes, hogy felvesznek Corvinusra, BGE-re vagy BME-re? (gazdmen.)

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez a 2020-as, keresd ki amelyik kell: (Corvinus)

[link]

2021. jún. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
BGE-re, BME-re biztos, Corvinusra biztos, nem.
2021. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem 415 pontom lett en is Corvinust irtam elsonek, de szerintem a BME fog osszejonni, igazabol en jokat hallottam rola, ugyhogy megvagyok elegedve :) (nemzetkozi gazdalkodas)
2021. jún. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, miért pontoztatok le? BGE-re és BME-re is tavaly a ponthatár a központi ponthatárral egyezett meg (400 pont, idén is annyi), BME-n például tavaly 180 fő érte el a 400 pontot, idén és tavaly is 250 helyet hirdettek meg, BGE-n szintén biztos nem lesz több jelentkező, aki eléri a központi ponthatárt, mint ahány helyt meghirdetnek, ergo a központi ponthatár lesz a végleges.


Corvinuson tavaly a gazdálkodási és menedzsmentnél és az ahhoz hasonló szakoknál 425 pontnál húzták meg a határt, az alatt akkor se vettek fel, ha volt még üres hely, idén a felvételi tájékoztató alapján ez valószínűleg 430 pont lesz.


Röviden: BGE-re, BME-re 400 pont fog kelleni, Corvinusra nagyon minimum 425 pont.

2021. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es, 4-es vagyok: ráadásul idén sokkal többen jelentkeztek Corvinuson gazdálkodási és menedzsmentre (hiszen össze vontak 5 szakot), viszont csak 101-gyel hirdettek meg több helyet, szóval valószínűleg emelkedni fog a ponthatár (427 ponthoz képest). BGE-n tavaly kevesebb, mint 200 fő érte el a központi ponthatárt, idén 415 helyet hirdettek meg, szóval BGE-n és BME-n is kizárt, hogy 400 pont felé menjen a ponthatár. Tudom, hogy sokan olyan tévhitekben élnek, hogy a ponthatárokat szubjektívan konkrét személyek húzzák meg, és nem lehet ilyen könnyen kiszámolni, de az ilyen emberektől el kéne vonni az internethozzáférést.


Szóval BGE-re és BME-re szinte tuti, 400 pont kell, Corvinus 425 pontnál biztos, nem kevesebb.

2021. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Update: 452 pontom lett, nem 420
2021. nov. 7. 13:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!