Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha elbocsájtottak...

Mi a teendő, ha elbocsájtottak a fősuliról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

párom tavaly szeptemberben kezdte tanulmányait az egri EKTF-en, 2 éves felsőfokú, államilag finanszírozott, levelező képzésen.

Sajnos váratlan okok miatt nem tudta elvégezni az első évet (nem járt be, így elégtelent kapott mindenből), most pedig azt láttuk a neptunban, hogy státusz: elbocsájtva.

ilyenkor nem azt szkoták tenni, h átdobják költségtérítésesre?Van még valami kiskapu a beiratkozáshoz?A diákhitel miatt égető szükségünk lenne rá.


2010. aug. 24. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

az elbocsátásról határozatot szoktak kiküldeni, ezt mindenképpen meg kell kérdezni a tanulmányi osztályon.


-falcon-

2010. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Bemehettek a tanulmányira, rektorhoz, dékánhoz kuncsorogni, de gyakorlatilag esélytelen.

De talán nem is baj, gondolom, csak a diákhitel miatt kellett volna, azt viszont nem értem, minek veszi fel, aki leveleőn van, miért nem dolgozott? Meg ez a "váratlanul" - ha nem járt be, mégis mit várt? Ha nem végzett el legalább 30 kreditet az első két félévben, akkor bizony kivágják. Ezt hogyhogy nem tudta?? Tvszben benne van.

2010. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

jaja, van egy minimálisan teljesítendő kreditszám, jól írta a második.


-falcon-

2010. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:


"azt viszont nem értem, minek veszi fel, aki leveleőn van, miért nem dolgozott? Meg ez a "váratlanul" - ha nem járt be, mégis mit várt?"


Tulajdonképpen a pénzre volt szükségünk égetően, dolgozik a férjem, de abból élünk, mert nekem a gyes kevés.

Úgy gondolta mivel államilag finanszírozott, így ezt a 2 évet elvégzi és mellette még jól jött volna a diákhitel is mert elég rossz helyzetbe kerültünk (betegség, haláleset stb, hadd ne részletezzem)....viszont el kellet költöznünk anyósomhoz mert ápolásra szorult és nem tudott ilyen távlatból bejárni.

Abban igazad van, hogy nem informálódtunk kellőképpen, de gondoltam egy kérdést megér, hátha van valami lehetőség még.Ha nincs, akkor ez van, így jártunk.

2010. aug. 24. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Sőt, elkezdhetitek törleszteni a diákhitelt!
2010. aug. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

nagy ötlet volt csak a diákhitelért beiratkozni. :-S


meg nem mindegy, hogy kidobnak vagy költségtérítéses leszel? ha nincs pénzetek, akkor a költségtérítést se tudnátok fizetni, nem? szóval nem igazán értem a kérdést. támogatottra akárhogy könyörögsz, úgyse vesznek vissza. újra kellett volna felvételizni...

2010. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"nagy ötlet volt csak a diákhitelért beiratkozni. :-S


meg nem mindegy, hogy kidobnak vagy költségtérítéses leszel? ha nincs pénzetek, akkor a költségtérítést se tudnátok fizetni, nem?"



Esküszöm neked szövegértelmezési problémád van.

Írtam, hogy el akarta végezni és MELLETTE jól jött volna a diákhitel lehetősége is.

DE mivel azzal senki nem számolt, h anyósom aki az ország másik felén lakik lebetegszik és oda kellett költözni, míg élt és ápolni nem tudott bejárni.Tehát a temetés meg minden nem kevés pénzben volt, most pedig jó lett volna ha megint felveheti a hitelt.Még ha költségtérítésesre is vették volna vissza az a fele se lett volna annak ami hitelt felvehetünk.Tehát maradt volna a suli is meg egyenesebbe jöttünk volna.Ennyi.Senki nem mondta h államira akar visszakuncsorogni, csak azt kérdeztem lehet-e valamilyen lehetőség visszairatkozni, de hülye nem vagyok, értettem elsőre is, hogy nem anélkül, hogy egy vadidegen cseszegetne és meg kéne magyaráznom mi miért alakult így az életemben.Egy kérdésre kértem választ, aki tud ÉRDEMBEN hozzászólni annak megköszönöm aki nem az meg minek írogat mikor nem is ismer és semmit nem tud mit miért csinálunk???Vagy újabban csak akkor lehet válaszolni egy kérdésre ha regényt írok az életemből és részletesen kifejtem a kérdésem okát is???A válasz akkor sem változik.

2010. aug. 25. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!