Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerészetről átjelentkezé...

Gyógyszerészetről átjelentkezés orvosira Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Idén májusban érettségiztem és ált.orvosin szeretnék tovább tanulni (Pécsett) , de úgy látszik, hogy csak gyógyszerészetire vennének fel (396 pontom van) és nem tudom mi tevő legyek

Mit gondoltok arról, hogy elkezdjem e az első évet gyógyszerészetin és csináljam meg újra a két emeltből az érettségit és, ha sikerül jövő év szeptemberétől tanuljak az áokon?

Milyen anyagi költségekkel járna ez, ha átvennének az orvosira?



#felvételi #Áok Gytk
2021. jún. 3. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Átvenni biztosan nem fognak, csak újra felvételizni tudsz. 2 félévet elpazarolnál az önköltséges féléveidből, így ha jövőre felvennének, de 1 félévet bármikor csúsznál a tanulmányaid alatt, akkor azt ki kéne fizetned (ami rengeteg pénz). Nem akarok tanácsokat osztogatni, de ha biztos vagy abban, hogy jövőre sokkal jobban sikerülne az érettségi, akkor hagyd ki ezt az évet, tanuld végig és jövőre próbáld újra.
2021. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel.
2021. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az évkihagyás mellett sokkal több érv szól. Nem fogynak az állami félévek és csak az érettségire kell készülnöd, a vizsgaidőszak elvonná tőle az időt. Ebben az 1 évben sok mást is csinálhatsz jogsi, nyelvvizsga stb.,de felesleges belekezdeni egy szakba amit nem szeretnél.
2021. jún. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én is egyetértek az előttem szólókkal, annyit hozzátéve, hogy amellett, hogy készülnél abban az egy évben az érettségire esetleg kereshetsz is egy olyan munkát amivel kapcsolatokat alakíthatsz ki, amik később az egyetem alatt, vagy a diploma megszerzése után jól jöhetnek. (gondolok itt például a kórházi munkákra). Nem mellesleg pénzt is keresnél vele.
2021. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!