Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Grafikus szeretnék lenni,...

Grafikus szeretnék lenni, hogyan járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan lejár az iskolai jelentkezési határidő, és nagy dilemmában vagyok. 30 éves vagyok, így ingyenesen nem jelentkezhetek már iskolába. Egészen jártas vagyok már a Photoshop használatában, kb 15 éve használom, rajzoláshoz, színezéshez, képszerkesztésekhez. Az utolsó pár verzió újdonságait, és a 3D részét viszont egyáltalán nem ismerem. Ezzel különösebb problémám nem is volna, bármilyen angol nyelvű webes tanfolyamhoz (pl udemy) hozzá tudok férni bármikor.

Azt szeretném tudni, mivel járnék legjobban az idő és az anyagi haszon/kiadás tekintetében?

Láttam pár hónapos képzéseket, és láttam a Forrai-féle két éves, illetve ötéves OKJ-jellegű képzéseket.

Ugyanakkor a PC-m is elég öreg már, 10-15 éves alkatrészekből áll, és az utolsó Windows verziók már a digitális rajztáblámat sem támogatják (ezen sajnos nem is lehet segíteni, rengeteg időt szántam arra, hogy megoldást találjak erre a problémára)

Tehát ha jelentkeznék is iskolába, itthon nem igazán lenne lehetőségem "gyakorolni" az iskolában tanultakat, ráadásul ígyis-úgyis új gépre lenne szükségem az iskola után, ha esetleg itthonról szeretnék dolgozni (és ez is volna a fő cél, hogy ezt megtehessem).


Röviden és tömören: szerintetek azzal járnék jobban, ha iskolára szánnám a pénzt (és ha igen, melyikre?), vagy esetleg jobban hasznomra válna, ha új gépet építenék, és inkább autodidakta módon itthon tanulnám a hiányosságaim?

Az ösztöneim azt súgják, hogy az iskolában nem nagyon tudnának olyat tanítani, amit önszorgalomból ne sajátíthatnék el. Ugyanakkor, mégis azt érzem, hogy iskolába járni, és papírt szerezni tisztább volna, és talán lehetőségem is több lehetne utána.



2021. jún. 8. 19:37
A kérdező szavazást indított:
Pár hónapos tanfolyam (pl Webler)
Két éves tanfolyam (pl Forrai)
Új PC építése, és önszorgalom alapú tanulás webtanfolyamokon (pl Udemy)
6 szavazat
 1/2 A kérdező kommentje:
Hálás volnék, ha néhányan hozzáfűznétek gondolataitokat, érveiteket is a szavazatotok mellé, amennyiben nem túl nagy fáradtság! Köszönöm szépen, és legyen szép napotok! :)))
2021. jún. 11. 08:52
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak személyes tapasztalatból tudom mondani, hogy a grafikus iskola amit elvégeztem, életem egyik legnagyobb hibája volt. 4 év a kukába. Közel sem tanítottak annyit, amennyit szerettem volna tudni. A raszter és a vektorgrafikai programokat még első év alatt szinte teljesen megtanultam otthon használni, aztán azonnal 3Dzni kezdtem. Az iskolába szinte csak a papírért jártam, amit adtak a végén. Büszke vagyok rá, hogy mindent magam, vagy netről tanultam meg és a mai napig tudok 3D modelleket árulni. Szerintem hallgass az ösztönödre. Egy új gép biztos nagyon megkönnyítené az életed, az én setupom is most kapott egy nagy upgradet és hálát is adok érte minden nap mert nagyon sokat segít a folyamat gyorsaságában és minőségében is.
2021. jún. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!