Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közép és az emelt szintű...

Közép és az emelt szintű matematika érettségi között mennyi a nehézségbeli különbség?

Figyelt kérdés

Matek középszintű érettségim idén 94% lett. 1-1,5 év múlva emelt szintű érettségire szeretnék menni belőle /jelenleg OKJ-n tanulok/.


Arra lennék kíváncsi hogy mennyivel nehezebb az emelt a középszintűhöz képest. Körülbelül 80-90%-ra kellene megírnom. Illetve hogy ennyi idő alatt fel lehet-e rá készülni normálisan?


Köszönöm a válaszokat:)


2010. aug. 25. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
nincs sok különbség.
2010. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

emelten, ha jól tudom van integrálás, deriválás és határérték számítás is.

szóval több a témakör, nem a középszintű témák nehezednek, hanem ezek jönnek be pluszban.

2010. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
összehasonlíthatatlan. nem csak hogy ugyanaz a témakör sokkal nehezebb feladattal van, hanem teljesen más is tartozik oda, amit nem is tanítanak "normál" matekórán.
2010. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

igen, valóban nagyon eltérőek

úh sztem nézz meg régebbi feladatlapokat

ott nagyjából láthatod, h mit várnak el

ja,és emelt szinten van szóbeli rész is

[link]

2010. aug. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első nem tudom, hogy mit akart a nincs sok különbséggel.

Szerintem totál más a kettő, közepeztem előrehozottan 95% lett, 12. év végén meg emelteztem, és csak néztem egy-két feladatnál, hogy mi van, könnyek szöktek a szememben, amikor láttam, hogy ripsz-ropsz hullajtom a tíz pontokat.

Ha nem jártál faktra akkor szerintem keress egy magántanárt mert valóban ég-és föld a kettő.

2010. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Persze mindenképpen magántanárra gondoltam. Heti 2-3 óra elég lesz?:)
2010. aug. 25. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég, de nem vagyok tisztában a képességeiddel:)
2010. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok a különbség a 2 között. A középszintűhöz képest nagy az ugrás az emeltig. A feladatok is sokkalta nehezebbek, ráadásul szóbelizni is kell. Mindemellett meg lehet csinálni, csak nagyon sokat kell rá gyakorolnod magadtól is, nem elég ha csak a tanárral készülsz, mennél több feladattípussal találkozol, annál könnyebben fog menni. Vannak nagyon jó gyakorlófüzetek megoldásokkal, mindenképp ruházz be párra.

Itt pedig találsz kidolgozott szóbeli tételeket:

[link]

Emellett ott helyben is meg kell oldanod az adott tételhez tartozó feladatot, de az már nem olyan bonyolult, csak egy rutinpélda.

Sok sikert és kitartást!

2010. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!