Ez milyen átlag?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemen mennyire számít jónak a végén, tehát diploma minősítésekor (tajulmányi atlag, szigorlatok, záróvizsga stb) a 4,76-os átlag? Sokan elérik ezt?

2021. jún. 15. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A tanulmányi szabályzatokban általában le szokott írva lenni, hogy hanyas átlagtól milyen minősítés a diploma, ez nálunk (Szegeden) summa cum laude lenne, tehát nyilvánvalóan kiemelkedőnek számít.
2021. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Kérdésnek beállított dicsekvés. Azért gratulálok!
2021. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, tényleg az enyém az átlag, viszont én nagyon maximalista vagyok és épp most rontottam le az ennél jobb átlagom egy vizsgával. Ezért most teljesen ki vagyok akadva és úgy érzem, teljesen kudarcot vallottam. Vigasztalásért írtam ki, hogy nyugtassatok meg, ez is épp olyan jó. Bocsi, ha kicsit nem tűnök százasnak, de sok évnyi munka van ebben és bosszantó
2021. jún. 15. 14:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ahhoz kapcsolódik a kérdésem, hogy mit takar, hogy sok évnyi munkát rontottál le egy vizsgával? A diplomakor az összes tárgyad átlagát veszik?

Lehet hülye a kérdésem, de nem vagyok képbe

2021. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából kitűztem magam elé, hogy elérem a 4,8-as átlagot. A számításkor figyelembe veszik az összes félévnyi tanulmányi átlagot és külön egyszeres súllyal a szigorlatokat, illetve a záróvizsgát. Most egy olyan szigorlatot rontottam el, ami külön egyszeres súllyal is beleszámít. És emiatt ment 4,8 alá az átlag
2021. jún. 15. 14:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elgondolkodnod azon, hogy mi az oka ennek a patológiás maximalizmusnak. Én örülni fogok, ha hármassal elvégzem az egyetemet és közben tudom élni rendesen az életem (szintén orvosi).

Nagyon szép eredmény, most már nyugodj meg, pihend ki magad. Mindent megtettél! Nagyon kevés ember végez ilyen szép eredménnyel, büszke lehetsz magadra. 4.76-ot pedig 4.8-ra kerekítjük. :P

2021. jún. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nagy szívás lehet neked lenni ha ennyire nem tudsz magadnak megfelelni, meg ennyire nincs realitás érzéked. Mindig csak a külső megerősítés hajszolása hogy átmenetelig kicsit le tudd nyugtatni magad, hogy valamit elértél. Gondolom emberekkel sem nagyon szoktál beszélni, különben tudnád, hogy ez egy elég jó átlag.
2021. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég jó. 4,5 felett már talán én is elfogadnám, ennyi teljesen rendben van. Én is maximalista vagyok, épp múlthéten elsírtam magam egy szóbeli vizsgán...4es lett, nem annyival számoltam. Igaz nem orvosi, TTIK.
2021. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hatos válaszolóval értek egyet.

Szintén orvosis

2021. jún. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez summa cum laude, ami csak pár embernek szokott lenni egy évfolyamon, szóval igen, nagyon jó eredmény. Én még azt is megértem, hogy a 4,8 szép szám, és ha cél volt, bosszantó a 4,76. De ha elkeseredsz miatta, és nem vagy büszke a 4,76-ra, az már nagyon nem jó, és másoknak ne is hangoztasd, hogy te ilyen átlaggal elégedetlen vagy, mert ez olyan, mintha burkoltan jeleznéd azt is, hogy nem tartod elég jónak azokat, akik nem summa cum laude végeznek (és a többség nem azzal végez.) Szép és jó dolog, ha célul tűzöd ki a jó eredményeket, de tudd, nem feltétlenül a summa cum laude végzettek lesznek a legjobb orvosok vagy éppen legeredményesebb, legboldogabb emberek. Onnantól, hogy felvesznek valahova rezidensnek, már nem az egyetemi átlagod lesz az érdekes, hanem az ottani teljesítményed, amit nem osztályzatokkal fognak visszajelezni, hanem a veled való viselkedésükkel. Szóval relax, élvezd a nyarat, ha van, az előtted álló nyári gyakorlatot.
2021. jún. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!