Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt töri érettségire teljesen 0-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sikerült eldöntenem hogy melyik tárgyból érettségizzek emelt szinten '22 májusában. A történelem lesz az.

A kérdésben azt írtam, hogy teljesen nullán van a tudásszintem, ami talán nem is annyira igaz... 8 osztályos gimnáiumba járok, 5. osztályos koromtól egészen 8. osztályos koromig egy kitűnő tanár tanított, aztán azóta az "új" tanárom már nem a legjobb. Bár eddig minden évben 5-ös tanuló voltam, de az nem azt jelenti hogy tudom is a dolgokat.


Szóval úgy döntöttem, behozom a lemaradásomat a nyáron (legalábbis amennyire csak tudom). Hogyan álljak neki? Olvassam át a gimi 3 évi könyveit? Melyik infókat kéne a legjobban tudni?

Egyáltalán van esélyem behozni a lemaradásaimat?😅

Ti hogyan készültetek rá?


Előre köszi a válaszokat!



2021. jún. 18. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legfontosabb hogy nézz utána a követelményeknek. Emelt érettségire sem kell az összes téma.

Személy szerint én minden témát kidolgoztam, azért hogy egy helyen legyen minden. Tanultam a sulis könyvekből, a netről (a Rubicon oldalát ajánlom). Rendeltem egy emelt töri érettségis könyvet. Vannak facebookon érettségis csoportok, ahol rengeteg tételt tesznek közzé, kidolgozva. Fontos hogy több helyről tanulj, hogy átfogóbb tudást szerezz. A szóbeli témaköröket, ha jól emlékszem decemberben teszik közzé.

Én idén érettségiztem, és abba a hibába estem hogy nem kezdtem el időbe tanulni. Konkrétan 2 hónap alatt tanultam meg az egész 4 éves tanyagot. Ennek ellenére még igy is simán ötös lett.

Ha kitartóan tanulsz akkor minden rendben lesz! Sok sikert kívánok! :)

2021. jún. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!! Sokat segítettél! :)


A követelményeket pont ma találtam meg egy honlapon emelt, illetve középszinten egyaránt. Remélem hiteles. :D


Egy apró kérdésem még lehet? A kidolgozott tételeid mekkora terjedelműek? Minimum 2 oldalas mindegyik? Lehet már most megpróbálom a tételeket kidolgozni. ^^

2021. jún. 18. 09:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát igazából ez témától is függ hogy milyen terjedelmű, na meg nálam attól is függött hogy mennyire kedveltem a témát. Személy szerint én minden tételembe belesűrítettem annyi információt, amennyit csak tudtam. Pontos oldalszámot nem tudnék mondani. Ha több könyvből rakod össze a tételeidet, akkor biztos hogy semmi fontos nem marad ki. Azt ajánlom hogy kronologikusan haladj a tanulással, így sokkal jobban megérted az összefüggéseket. Youtube-on nagyon ajánlom a Magyarország Történelme című sorozatot,számomra nagyon érdekes volt és rengeteg hasznos információt tartalmaz.

Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek! :)

2021. jún. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2021. jún. 18. 19:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hónap alatt készültem fel az emelt törire és 89%-os lett. Semmivel sem vagy elmaradva, de arra figyelj, hogy pihenőidőt is hagyj a nyáron. Tudom Neked ajánlani a Bori házaspár könyvét. Jegyzetszerűen nagyon jól összegzi a dolgokat. És ehhez még olvasd hozzá a könyvet. És a legfontosabb: ismételj sokat, nem elég egyszer átnézni az anyagokat. Ha érettségire készülsz érdemes még az esszéírást gyakorolni. Nem is szükséges kidolgozni az esszét csak nézd meg, hogy milyen szempontok szerint pontoznak. Én így készültem az emelt törire az emelt angol mellett.

Sok sikert!

2021. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!