Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha sikerült az államvizsgám,...

Ha sikerült az államvizsgám, akkor már felsőfokú végzettségem van?

Figyelt kérdés

Szakmai nyelvvizsga hiányában még nem tudják kiadni az oklevelet (csak sima középfokú nem elegendő), de sikeresen végeztem.

Most ez minek számít?

Munkahelyi jelentkezéshez "legmagasabb iskolai végzettség" és "szakképzettség"-hez mit írhatok?



2021. jún. 18. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Mivel nyelvvizsga hiányában nem kapsz diplomát, így nincs felsőfokú végzettséged.
2021. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg az 1-esnek igaza van, diplomás még nem vagy. Gyakorlatilag viszont tudsz kérni az egyetem titkárságán a végzettségedről igazolást, amivel tudod bizonyítani állásinterjún, hogy államvizsgáztál. Szerintem jelentkezésnél el kéne, hogy fogadják, hiszen elvégezted a képzést. Legfeljebb megmondod, hogy pár hónap és a diploma is megvan (Szerintem minél hamarabb szerezd meg a nyelvvizsgát, nehogy elfelejtődjön. Ha jól tudom az új rendeletek miatt 2 éved van legfeljebb államvizsga után bemutatni.)
2021. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek sem volt nyelvvizsgája, (orvosi laboratóriumi analitikus), de papírt kapott arról, hogy sikeres államvizsgát tett, így az engedélye megvolt ahhoz, hogy dolgozzon, államvizsga után 1 hónappal már volt munkája. Annyi, hogy a diplomás bért nem kapta meg. Szóval szakma válogatja.
2021. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!