Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Velem van a baj hogy így érzek?

Velem van a baj hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Gimnázium után BTK-n tanultam tovább. Először egy nyelvszakon (alapszak) 3 évig, majd tolmács-fordító mesterszakon 2 évig. Ez szerintem a BTK-s szakok között az egyik legjobb és tény, hogy fordítókra és tolmácsokra van kereslet. Én mégis azt érzem, hogy nincs elég lehetőségem.

Dolgozhatok tolmácsként vagy fordítóként meg esetleg nemzetközi cégeknél (BT,NI,ITSH,Transcosmos és még egy rakás ilyen van), de valahogy nem érzem azt, hogy sok lehetőségem lenne. 2 lehetőség: fordítás/tolmácsolás vagy cég. Abban meg amúgy nem is vagyok biztos, hogy egész életemben szívesen dolgoznék valami céges munkában, szerintem 40 évig csinálni kicsit monoton lenne.


Én vagyok túl elégedetlen vagy jól látom a helyzetet?

A többi szakra nincs rálátásom, meg a jogi, műszaki, informatikai, természettudományi karok szakjait nem ismerem annyira, mégis az az érzésem és benyomásom az ismerősök, rokonok tapasztalata meg az álláshirdetések alapján, hogy aki a fenti területeken végzett, annak sokkal több lehetősége van.


Velem van a gond, hogy úgy érzem, nincs elég lehetőségem és többre vágyok?

A fordító-tolmács munka eleve olyan, hogy nehéz szerintem fix munkát találni, fordítóirodába nehéz bekerülni tapasztalataim alapján, még gyakornoki helyet is nehéz találni, ha meg szabadúszó valaki, akkor is nehéz fix jövedelemre meg munkára szert tenni. Azért nincs olyan kevés fordító és tolmács. Ha valaki kifejezetten ritka nyelvet beszél, az se tuti jövedelem szerintem, mert azokra meg ritkábban van szükség (például török és a skandináv nyelvek). A gyakori nyelvek (nemcsak az angol, német hanem olasz, francia, spanyol, akár orosz) meg gyakran előjönnek, de akkor jelentkező is van az ilyen munkára, nemcsak egy ember.

A céges munka meg azért 40 évig szerintem elég monoton és azért a céges munkánál is attól függ, hogy milyen cég mert néha még ott is előny az informatikai vagy egészségügyi vagy természettudományos diploma.


Nagyon zavar, hogy úgy érzem, hogy nincs annyi lehetőségem az életben, amennyire vágynék és már utólag megbántam, hogy BTK-ra mentem. Látom, hogy akik más karon más szakon végeznek, azoknak mennyivel több lehetőségük van, milyen könnyen találnak munkát és még a fizetésük is jó. Rokonok és régi ismerősök alapján ezt szűrtem le.



2021. jún. 20. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is BTK-n kezdtem, és ugyanezen ok miatt hagytam ott. Milyen nyelvet tanultál? Esetleg azt nézted-e, hogy a adott országban el tudnál-e helyezkedni? Vagy esetleg kicsit más területekre evezni? Testvérem is BTK-n végzett, de nem is igazán a szakterületén dolgozik, mégis jó munkákat talált és megélt belőlük. Nem kell egy helyen leragadni, addig maradsz az adott helyen amíg van benne kihívás, szereted csinálni, utána továbbálsz. Közben képezheted magad más irányba is esetleg.

Mások is vannak ilyen helyzetben, de majd alakul. Ahogy bővül a portfóliód, egyre több lehetőséged lesz.


Én másik egyetemre, teljesen más irányban folytatom a tanulmányaimat (egészségügy) mert ebben láttam jövőt, gyors munkaszerzési lehetőséget.

2021. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem mentem végül fordítói mesterre, hanem tanári, majd OMA után phd. Közben bölcsészként egy elektronikai szaküzletben voltam értékesítő (sales akármi), kb. nulla informatikai hozzáértéssel xD
2021. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés: ugye imádok kutatni, én mindig azért irigykedtem a biológusokra, természettudományi emberkékre, mert ők kutathatnak, felfedezhetnek, újíthatnak, szóval nem csak irodai munka. Engem is hívtak régebben ezekbe az SSC-kbe amiket leírtál, de hányszor, de egy évnél tovább a harmada, ha ott marad.
2021. jún. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Igen veled van a baj, hogy nem tudod felfogni azt,hogy bölcsészdiploma=mcdonalds alapszak
2021. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már! Legyél büszke rá, hogy elvégeztél egy nyelvszakot! Jól jöhet az még. Nem mindig csak a reál a nyerő.
2021. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
5osnek igaza van jól fog jonni az nyelvszak ha idegen nyelven rendelik a sajtburger menüt🤣😂🤣
2021. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha ennyire vágysz egy természettudományos szakra, akkor hajrá, a nyelvvel még jól is tudod kombinálni. Mondjuk egy laborban dolgozni 40 éven keresztül sem szeretnék, de nem is kell leragadnod, és nem csak a labor létezik. Nézz körül a TTK-s szakok között, melyik tetszene. Ha kell emelt, hát megcsinálod egy év tanulással mondjuk, közben esetleg fordítgatsz. Lehetnél akár természettudományos fordító is.
2021. okt. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
5 ös voltam. Egyébként engem jó érzéssel tölt el, hogy tudok valamennyire angolul, németül. Nagyon jó érzés olvasni egy szöveget idegen nyelven, és elképzelni a sztorit. A végtelenségig lehet játszani a szavakkal, és mindig fedezel fel ismeretleneket.
2021. okt. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!