Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik a rezidensképzés?

Hogy működik a rezidensképzés?

Figyelt kérdés

-mennyire számít a diplomának a minősítése?

-A versenyszakokon, ahol túljelentkezés van, mi alapján döntenek kit vesznek fel?

-Hogy tudok azért tenni hogy nagyobb eséllyel válasszanak?


Lehetőleg már végzett orvosok válaszát várom, valamint lennének még kérdéseim privátban.



2021. júl. 1. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most júniusban végeztem. A diploma minősítése nem igazán számít, inkább az, hogy mennyire dolgoztad be magad az adott osztályra, vagy mennyire merültél el jobban az általad kiszemelt szakterületben. (Ezért érdemes már évekkel, 4. év körül eldönteni a szakirányod). Ha valahova évek óta bejársz, ügyeletekben ott vagy és tevékenykedsz, ismernek és tudják, hogy jó képességű vagy, akkor a diplomád akár rite is lehet, nem fog számítani.

Ezen kívül még a felvételi elbeszélgetésnek van nagy jelentősége, ahol általában azt szokták kérdezni, hogy miért ez a város/kórház, miért ez a szak. Nálam szóba került a diplomamunkám témája, miért erről írtam, miért ezek az eredmények jöttek ki stb.

2021. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Első válaszoló tökéletes választ adott. Annyival kiegészíteném, hogy utána 3-7 évig terjedő rabszolgaság van. És ebben semmi túlzás nincs.
2021. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sziasztok! A sebészetről tudnátok mondani pár infót?
2021. szept. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!