Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek, hogy hogy lehet zajos...

Tippek, hogy hogy lehet zajos helyen koncentrálni, tanulni/dolgozni?

Figyelt kérdés

Dolgozok és mellette tanfolyamot is végzek amire tanulnom kell.

Erre két hely áll rendelkezésemre:

- az irodában: kocsma-hangulat, a kollégák az étkezőben vagy az irodában tartanak visítva röhögős pletykapartikat, és bömböltetik a zenét, kiabálnak.. persze szólok nekik mindig, de az kb. percig segít, utána folytatódik minden

- otthon: egyik szomszéd reggeltől estig fűrészel/flexel, a másiknál vagy szintén a köszörű/flex üvölt, vagy a rádió


Tehát a csendes környezet nem megoldható sehol sajnos.


Füldugón átszűrődnek a zajok sajnos. Fülhallgatóval szoktam hangosan zenét hallgatni, de az is néha eltereli a figyelmem, illetve nem bírom 8-12 órán keresztül elviselni a fülemben, egy idő után konkrétan fájdalmas.

Próbáltam már sötétedés után leülni dolgozni és tanulni, mert akkor csend van, de úgy hogy kötelezően elérhetőnek kell lennem reggel 7-től, úgy nagyon kimerítő sokáig fent lenni..


Volt már valaki hasonló helyzetben? Van valami tippetek zajban való koncentrálásra? Hogy megoldható? Kinek mi vált be?


2021. júl. 2. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom a 8-12 óra alatt nem folyamatos tanulást értesz, de még így is nagyon soknak tűnik. Próbáld meg jobban beosztani az idődet és több napra elosztani ezt a mennyiséget. És akkor a zenét is bírni fogod. Esetleg könyvtár vagy hasonló hely van a közelben, akár csak egy park ahova ki lehet ülni? Oké, kánikulában az utóbbi kevésbé játszik de azért nincs mindig ilyen meleg. Ha esetleg tömegközlekedsz, azt az időt is próbáld kihasználni tanulásra.


Sajnos ezek a tippek nem konkrétan a zaj elviselésére vonatkoznak, de őszintén szólva nem tudom hogy az lehetséges-e egyáltalán.

2021. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

8 óra a munkaidőm, és tanulnom is kell. Néha (laza napokon) ezt meg tudom tenni munkaidőn belül, de nem mindig, ezért írtam hogy 8-12 óra között változik, mennyi időt kellene egy nap ezekkel töltenem.

Mivel dolgoznom kell, nem tudok elmenni könyvtárba vagy parkba, és a tanulás is gyakorlati inkább, amihez kell számítógép és internet... szóval sajnos csak a fenti két hely van. :(

2021. júl. 2. 15:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Direkt nem a tanfolyamok topikba raktam a kérdést, mert a problémakörnek csak egy kisebb része a tanulás... Na mindegy, máskor ködösebben fogalmazok. :D
2021. júl. 2. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem akarlak egyáltalán leszólni, de a hangzavar az egyik legekvesebb baj. Valahogy próbáld meg leszarni.
2021. júl. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!