Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg verset...

Hogy tanuljak meg verset elemezni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 13. 19:45
1 2
 1/14 anonim válasza:
7%
Melyiket?
2021. júl. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
29%
Esteban Danika versei?
2021. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, én is ma gondoltam Danikára, hogy mi lehet vele, úgy eltűnt.


Egyébként a vers elemzés nem olyan bonyolult, ha ismered a költői eszközöket, és tudod mi a különbség közöttük, másrészt értelmesen el tudod mondani a véleményed. Azt úgyse tudja senki, hogy mire gondolt a költő, de elmondhatod, hogy szerinted mire gondolhatott.

2021. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Beteges dolognak tartom azt, hogy ez számít manapság alapműveltségnek. Ez nem ellened szól kérdező. De engem pl anno magyar órán rohadtul nem érdekelt mit gondol a drogos ady vagy a széntolvaj József Attila, vagy a Petőfi, akit az apja kitagadott otthonról. Beteges, hogy ilyen emberek verseit kell olvasni, elemezgetni és még szomorúbb, hogy ezt példaértékűnek kell tartani. Amikor magyarból érettségiztem, reménykedtem, hogy szóbelinél nem húzom ki a József Attilát. Hát csak kihúztam. Bemagoltam az anyagot és robotként elhadartam. Majd a végén megkérdezték, hogy mit gondolok úgy általában a költőről és annak személyiségéről. Ez volt az a kérdés, amit nagyon akartam, hogy ne tegyenek fel, mert tudtam, hogy elpattan bennem a cérna. Ekkor elmondtam a vizsgabiztosnak és az osztályfőnökömnek is, mivel ő vizsgáztatott, hogy nem tudok példaként tekinteni olyan emberre és pláne nem tisztelni, aki lopott és lopta a szenet a vasúti pályaudvarról. És végtére is sajnálom, hogy ilyen emberekről kell tanulni. Na ennek az eredménye az lett, hogy osztályfőnököm leintett, mert a vizsgabiztosnak nem igen tetszett az álláspontom. Ennek eredménye az lett, hogy a feleletem jó lett ugyan, de kaptam 3 pont levonást a vélemény alkotásért, amit eléggé nehezményeztem, mert őszinte véleményt vártak és frontális, hiteles véleményt kaptak.
2021. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha állítást magadnak egy irányt akkor a legtöbb verset tudod elemezni. Pl az írója. Lehet kezdeni pár sor életrajzzal. Nem sokkal pár mondat. A mű elhelyezése a korszakban pl reneszánsz. A mű keletkezésenek körülményei. Cím. A mű formája. Verszakokrol pár mondat. Sorszám szotagszam. Remek, külső belső rimek. Ha a rineket felismerted akkor az adott rimtipusrol is lehet inni pár mondatot. Mondatok modalitasa, miért pont az ami, mit akart kifejezni vele a költő? Lehet írni ha olyan a vers, hogy az idő múlását hogyan fejezi ki " vár állott most Kőhalom". Van e benne megszemélyesítes " földekkel játszò csalfa, vak Remény". Van e benne hasonlat. Milyen jelzőket használ. Költöi képek. Stb....ez kapásból 4-5 oldal egy 4 versszakos versnél, persze úgy, hogy szép hosszúak a mondatok, szép kifejezéseket használva, tehát jól megfogalmazva.
2021. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én különbözeti vizsgán szívtam József Attilával... :D

Írásbeli után vagány voltam, hogy nem lehetek olyan szerencsétlen, hogy szóbelin is... dehogynem ... abban az évben még jutalom könyvnek is József Attila összes verse kötetet választott nekem ofő, mert biztos örülni fogok, pedig nem is meséltem neki a vizsgáról... :D

2021. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Hőő, ezt utáltam legjobban gimiben, az átokverte verselemzést. Hatalmas fassság, meg van szabva hogyan kell értsd a verset, akkor is ha neked mást mond. Legalábbis nálunk így volt.
2021. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
4-es, miéet beteges? Attól, hogy te utálod József Attilát, attól még szerintem az alapműveltség része, hogy tudj verset elemezni. Mint ahogy a másodfokú egyenlet megoldóképlete is, és Magyarország helyzete az I. és II. világháborúban is. Nem véletlenül része mind az érettséginek.
2021. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Interneten keress rá konkrét versek elemzésére és olvasgasd azokat.
2021. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nagyon nem az a srác vagyokxD Nekem másra kell.
2021. júl. 13. 21:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!