Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire hatákonyak ezek az 1...

Mennyire hatákonyak ezek az 1 éves programozói tanfolyamok?

Figyelt kérdés
2021. júl. 17. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Ha van érzéked hozzá (absztrakt gondolkodás stb), tudsz angolul C1 szinten olvasni, szabadidődben önszorgalomból gyakorolsz (gyakorlás alatt saját projecteken dolgozást értek, ahol mindig feszegeted a határaid, új dolgokkal ismerkedsz meg és gyakorlod is be azokat) az egész 1 év alatt és utána az első két évedben munka után egy kicsit gyakorolsz meg hétvégente is egy napot, akkor 3 év után egy normális programozó lehet belőled és lesz esélyed előrelépésre is, na meg pénzben is egy normális programozói fizetést fogsz kapni.


Programozni nem nehéz (sokaknak lenne hozzá megfelelő absztrakt gondolkodása), "szimplán" csak rengeteg gyakorlás kell hozzá. Viszont épp ezért nehéz, mert nem mindenkit érdekel annyira, hogy gyakoroljon 1000+ órát. Na meg arról nem is beszélve, hogy közben folyamatosan problémákat kell megoldani, azaz gondolkozni kell órákon át, amit meg rengeteg ember nem szeret csinálni.


Szóval ha szeretnéd ezt csinálni, akkor nagy eséllyel menni fog majd és kereshetsz jól is vele. Ha csak a pénz miatt csinálnád, akkor nem fogja megérni azt a rengeteg fejfájást és szenvedést.

2021. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4%

Ha hatékony lenne, akkor senki sem menne mérnökinfóra, proginfóra vagy gazdinfóra egyetemre.

Ezek a tanfolyamok inkább ízelítőt adnak, és segítenek eldönteni, hogy való-e neked a szakma, mert ha igen akkor irány az egyetem. A legtöbb munkaltató a semmibe veszi az ilyen tanfolyanokat, és nagyon kevesen is vannak azok, akik jó munkát kapnak is vele, ha egyáltalán kapnak.

2021. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

"Ha hatékony lenne, akkor senki sem menne mérnökinfóra, proginfóra vagy gazdinfóra egyetemre."


Ha hatékony lenne az egyetemi oktatás munkavállalás szempontjából, senki nem menne egyéb képzésre. Sajnos nem az. Speciel nekem több 1 éves képzésről jött munkatársam van, remek szakemberek egyébként. Tény, hogy van bennük egy olyan hajtóerő, ami döbbenet. Megkockáztatom, hogy többet tanulnak, mint én heti szinten. Valahogy benne vannak a hajtásban. Az egyetemről jöttekről ezt nem tudom mondani, valahogy olyan kiégettek, vagy nem tudom. Mire eljutnak a min. 3 (de inkább több) év végére olyan, mintha az egész életből elegük lenne és őszintén? Nem is tudnak annyit, gyakorlatban semmiképp. Ez is egyéni dolog, persze, de én nem írnám le a képzéseket, vannak közöttük jók, nagyon is és még a lelkesedés kiégése előtt végzel velük (valamint a tölteléktárgyakat is megúszod, mert az is van bőven). Lehetsz-e csak ennyivel igazgató? Nyilván nem. Tovább kell tanulni. De ha "csak" el akarsz helyezkedni egy helyen és stabilan megkeresni egy korrekt összeget, arra ezek is remekül szuperálnak, szerintem. Ha pedig ügyes vagy és törekvő, magadtól is tovább tanulsz (akár egyetemen, akár nem).

2021. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

#3 Az, hogy szerinted egy 1 éves okj programozói tanfolyam jobb szakembereket képez és több tudást ad mint a 3,5 éves BSc, az egyenesen butaságra és tudatlanságra vall. Egyszerűen érezni, hogy még egyetem küszöbén sem álltál, de talán jobb is így.

Lehet dobálózni az ilyen "ismerek olyat aki ismer egy ilyen meg olyan embert" szöveggel, de ennek nagyon "source: trust me bro" szaga van.

Ebnyi erővel énis ismerek olyat aki BSc/MSc-vel másfél milliót keres havonta, de olyat is aki 130 ért "fejleszt" webet egy okj-val mezőn.

2021. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

"3,5 éves BSc, az egyenesen butaságra és tudatlanságra vall. Egyszerűen érezni, hogy még egyetem küszöbén sem álltál, de talán jobb is így."


Ezzel most pont mellélőttél, mert nekem van infós diplomám. Amit mondtam, határozottan tartom, a gyakorlat mondatta velem. Ha ezen a pályán mozognál, látnál annyi töketlen kezdő egyetemista végzőst, hogy nem kérdőjeleznéd meg, amit írtam. Magam is meglepődtem, mennyire nem tudnak semmit, vakon én sem erre tippeltem volna. De a tapasztalatom ez, akkor is, ha belőled (valamiért, bár nem értem miért) heves indulatokat vált ki.

2021. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!