Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Mit tehetnék ebben...

Orvosisok! Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés

3. tárgyfelvételem és 3. egyben utolsó vizsgaalkalmam lesz anatómiából. Viszont még mindig nem fejeztem be teljesen a tételsort és rettenetesen izgulok, hogy mi lesz velem ha nem sikerül akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyom és 2 éven belül munkavállalási kötelezettséget kell teljesítenem (amit csak akkor függeszthetek fel ha újabb jogviszonyom lesz). Nagyon félek hogy itthon is mit fognak hozzá szólni. Természetesen újrafelvételiznék ha kivágnának, az időbeosztásommal van baj. Valahogy ki kellene küszöbölnöm. Most meg már alig tudok a maradék anyagra figyelni, annyira izgulok, egész nap hányingerem van és sírok. Esetleg van lehetőség dékánival 4. tárgyfelvételre? Szegedre járok

Légyszi ha valaki járt már hasonló cipőben vagy hallott valakiről aki így járt, az tudna segíteni? Nagyon magam alatt vagyok emiatt.....



2021. júl. 17. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell 2 éven belül munkavállalási kötelezettséget teljesítened?
2021. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mintha ezt olvastam volna az új szabályzatban h az államilag támogatott féléveket visszafizetése helyett ez van
2021. júl. 17. 17:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mintha lediplomáznál, visszafizetés helyett le is dolgozhatod. De nem 2 éven belül kell teljesíteni, sőt, akár még ki is mehetsz külföldre és azután is visszajöhetsz ledolgozni.
2021. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaa ezt nem tudtam

Akkor mikor kell ezt ledolgozni meg mi ez? És akkor is számít ha jövőre ugyanígy az ÁOK-n folytatnék tanulmányokat?

2021. júl. 17. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól rémlik, 40 éves korodra kell ledolgoznod, de ebben nem vagyok teljesen biztos.

Persze, újrakezdeni/folytatni az egyetemet lehet, az nem szól ebbe bele.

2021. júl. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A TO-n meg kell kérdezni a dékáni lehetőségét, mert erre a szabályzat nem ír semmit.

Ha nem lesz dékáni, akkor megszűnik a jogviszony. Jövőre újra lehet felvételizni és ha sikerül, a meglévő krediteket el kell ismertetni.

Ha nem folytatod a tanulmányaidat, akkor az igénybe vett félévekre kiszámítják az állami támogatás összegét és ennek 50%-át kell kifizetni, Erről határozat jön és lehet rá kérni részlet fizetést.

2021. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Melyik résszel vannak problémák? Lehet más irányból kell megközelíteni. Menj el könyvtárba ott muszáj tanulni ha esetleg otthon nem megy. Időbeosztást és motivációt is megoldja szerintem(: Ne keseredj el! Hányan vannak akik azt kivánnák bárcsak még lehetne egy utolsó esélyük!!
2021. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

3. tárgyfelvétel? Szedd össze magad és ülj le a fenekedre. Én 2-szer csúsztam gyógyszertanból, 8 év volt mire befejeztem az egyetemet, valószínűleg azt éltem át mint most Te, de összeszedtem magam és azt mondtam, hogy innentől kezdve leülök és tanulok. Nem nézek meg még 20 youtube videót, nem megyek ki a konyhába enni valamit, nem hívom fel a barátaimat, hogy órákon keresztül telefonáljak velük, mert támogatásra van szükségem stb stb. Ez mind menekülés....

Kávé, kávé kávé, ha éhes vagy toast kenyér és anatómia atlasz. Sok sikert!

2021. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!