Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetem kötelezhet arra,...

Az egyetem kötelezhet arra, hogy beoltassam magam?

Figyelt kérdés

Ma néztem meg, hogy milyen papírokat kell majd magammal vinnem a beíratkozásra és köztük volt a védettségi igazolás.


(Itt most nem az a lényeg, hogy ki szerint hasznos az oltás és ki szerint nem az, csak az érdekel, hogy ilyet csinálhatnak-e.)


2021. júl. 25. 11:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Nem.
2021. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
24%
Oktatási intézmény nem, de pl. egy gyakornoki munkahelynél már előfordulhat.
2021. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont, akkor így nem teljesen értem, hogy miért "elvárás", ráadásul levelezőn leszek, ami azt jelenti, hogy egész félévben maximum 3 hetet töltök majd az egyetemen.
2021. júl. 25. 11:48
 4/19 anonim ***** válasza:
13%

kormánypropaganda

még így is próbálják erőltetni

2021. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem kötelező az egyetem, nem vagy már tanköteles így bármit meghatározhat. (Lásd pl egészégügyis területen mindenféle vizsgálat és oltások)

De nem kötelességed beiratkozni vagy ott tanulni.

Ez kb olyan, mintha az lenne kötelező, hogy mindenki bukfencezzen egyet, mikor belép az ajtón. Az egyetem kb bármikor hozhatna ilyen (attól függetlenül, hogy ennek nem biztos hogy van értelme) de az ő szabályuk szerint “játszol”, ha nem tetszik, az egyetem nem fog könyörögni, hogy maradj.

2021. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
Úgy van, ahogy az #5 mondja. Egyébként védettségit nem csak oltással lehet szerezni, tehát a konkrét kérdésedre így az a válasz, hogy oltásra nem kötelezhet, viszont a védettségi igazolvány felmutatására igen.
2021. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves ötödik válaszadó!:)


Itt egyáltalán nem az volt a kérdés, hogy tanköteles vagyok-e, vagy esetleg kötelességem-e tanulni. Én csak szimplán feltettem egy kérdést, amire igennel vagy nemmel is lehet válaszolni, lásd az első válaszolót. Ráadásul szerintem azért a bukfenc és egy oltás között igen nagy a különbség, de hát kinek mi.:) Az, hogy az egyetem mit fog lépni szintén más kérdés, mert szerintem, ha ilyen feltételeket adnak, akkor nem kevés olyan ember lesz, aki nem fog az ő szabályaik szerint játszani, legyen itt szó oltásról vagy másról.


Ó és igen, nekem személy szerint nem az oltással van bajom,mert be vagyok oltva, hanem azzal, hogy konkrétan rákényszerítik mindenkire, aki ott akar tanulni. Akár négy, öt vagy hat éven keresztül keményen tanulnak (persze kivételek vannak), és akkor majd egy ilyenen buknak el, aminek semmi köze nincs a tudásukhoz,csak ahhoz, hogy szeretnék-e magukat beoltatni. Illetve mi a helyzet azokkal, akik valami miatt nem kaphatnak oltást? Veszélyeztessék inkább az egészségüket és oltassák be magukat? Szerintem ez nincs rendesen átgondolva, főleg azért, mert mint említettem levelező munkarend van a szakon.


U.i.: Bocsánat, kicsit elragadtattam magam.

2021. júl. 25. 13:51
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, abban igazad van, hogy nem csak oltással lehet megkapni, de azért sokan nem kapták el a vírust, ezért az egyetlen "lehetőségük" az oltás.
2021. júl. 25. 13:54
 9/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul szerintem elég abszurd a helyzet, hogy egy tömött szórakozóhelyre már bemehetek igazolás nélkül, de az egyetemre nem, ahol lényegesen kevesebb az ember, főleg azokon a szakokon, ahol eleve kevés a tanuló.
2021. júl. 25. 13:55
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Úgylátom nem jött át a dolog, akkor kicsit jobban belemegyek. :)

Azért hoztam fel a tankötelességet, akkor kötelezhet az iskola valamire, mert oda, ahogy a nevében is benne van, kötelességed belépni, így az iskola is “tesz” azért, hogy te oda járj. Egyetem ebből a szempontból választható, itt neked kell “tenni”, ha oda akarsz járni, egyetemnek igazából mindegy, hogy te oda jársz vagy sem.

Ahogy a kolinál is kell igazolvány, ott is az intézményt nem érdekli, hogy te hol fogsz lakni, ha nincs. Akármennyire fáj vagy sem, vagy fair, ez egy szabály, be kell tartani.

Hidd el egyetemen kb mindenre az lesz a válasz, “hogyha nem tetszik, nem kell ide járni”


De bukfenc helyett hozhattam volna azt, hogy komoly műtéted van és emiatt nem tudsz mondjuk gyakorlatra menni, akkor senki nem fog kivételezni, 2 hiányzás után nincs aláírás, buktad a tárgyat és ha olyan, akkor csúszol. Ott is egészségi ok miatt lehet a dolog, de gyakorlatról még kedvezményes tanrend sem mentesít.


Az, hogy mennyire van értelme az oltásnak, arról én nem nyilatkozok, egészségügyben kötelező, akkor az összes eüs intézményben is az lesz, mindegy mi a véleménye az embernek. Ugyanígy kikérik a Hepatitis B oltásod, hiába csak klinikára kell majd. (Bár aki eüsként ezeket meg akarja úszni, ott az egyetem még kb örül is, ha nem iratkozik be az illető. Ahogy ezt tavasszal is tapasztalta már pár ember.)


Ha esetleg valakinek olyan baja van, lehet kaphat rá egyéni elbírálást. De ahogy haladunk, lassan nincs olyan autoimmunbetegség vagy egyéb tényező (terhesség, szoptatás) amire ne mondanák azt, hogy nem lehet oltani.

Úgyhogy ott az illetőnek lehet lesz egy olyan választása, hogy bizottság annyit mond, hogy igen tényleg nem lehet oltani, de mondjuk ezért cserében, mindig tesztelnie kell magát vagy az ő véleményük szerint lehet őt oltani és akkor visszaérünk az eredeti, oltat vagy nem jár suliba kérdéshez.. Ezt majd minden ilyen illető eldönti, akinek szakorvosi véleménye van arról, hogy nem kaphat oltást. Feltételezem ez nem lesz a hallgatók többsége.

2021. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!