Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi kollégiumi jelentkezé...

Egyetemi kollégiumi jelentkezésnél ezt így elfogadják?

Figyelt kérdés

Anya külön nevel minket a testvéremmel, de nincsenek elválva.

A családszerkezet igazolása végett kellett egy papír a kormányablakból, hogy hányan vagyunk egy címen.

Nevet nem írtak bele, csak azt, hogy ahol én vagyok bejelentve, ott velem együtt 3-an élünk.

Ha csatolom anya NAV igazolását, illetve a testvérem születési anyakönyvi kivonatát, akkor egyértelmű lesz nekik, hogy anyukám az eltartó nálunk, engem és a tesomat ő tart el?

Mert a hölgy a kormányablakban csak így tudta megoldani ezt a lakcímbejelentő hatósági bizonyítványt.



2021. júl. 27. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez jó kérdés, nálunk az SZTE-n így nem fogadták el, kérni kellett, olyat, amin névvel együtt vagyunk rajta a lakcímigazoláson. Viszont a GDPR miatt ez kicsit macerásabb, ilyet is tusz kérni a kormányablakban, viszon ehhez mindenkivel, akivel egy helyen laksz és szerepelne a papíron, ki kell töltetned egy nyilatkozatot, hogy engedélyezik, hogy ez az adatuk (a nevük) is szerepelhessen a papíron. Szóval lehet futnod kell még egy kört, de ne legyen igazam, a biztonság kedvéért szerintem most csináljátok meg ezt a nyilatkozatot, hogy ha netán mégis visszadobnák, tudj egyből intézkedni a kormányablakban és gyorsabban menjen a folyamat.
2021. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A többi kérdésre viszont sajnos nincs ötletem.
2021. júl. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (PTE) úgy kérik, hogy a papíron név szerinti felsorolással szerepeljenek az egy lakcímen élők. Viszont úgy is elfogadják, ha nincsenek név szerint felsorolva, csak akkor a lakcímkártyák másolatát is be kell küldeni.
2021. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nekem eddig minden évben sikerült név szerinti felsorolással kiállítani a papírt. Idén is, csak picit macerásabb lett az előző évekhez képest. Nekem azt mondta az ügyintéző, hogy csak a ház tulajdonosa igényelheti és csak meghatalmazással lehet elintézni, illetve valóban kellett írni egy-egy nyilatkozatott az ott élőkről, hogy engedélyezik. Nem tudom miért mondhatta azt az ügyintéző hölgy, hogy nem tudja másképp megcsinálni. Bár ahogyan variálnak mindenen, elképzelhető az is, hogy most tényleg csak így lehet. Mindenesetre szerintem kérdezz rá az egyetemnél, ők tudnak biztos választ adni, hogy mit fogadnak el.
2021. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közben rákérdeztem, és ahogy a 3-as is írta, a lakcímkártyák másolatát is be kell majd csatolnom, úgy elfogadják.
2021. júl. 27. 12:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ma voltam kormányablakban ugyanezzel az üggyel. Nekem is nyilatkozatot kell kérnem minden lakótól, hogy azon a bizonyos igazoláson minden adatuk ott lehessen, ahogy #4 is írta.
2021. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!