Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen okj-s képzést érdemes...

Milyen okj-s képzést érdemes elvégezni azért, hogy pszichológiára való jelentkezésnél beszámítsák többletpontnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pszichológiát szeretnék tanulni egyetemen, de előtte el szeretnék végezni egy ehhez kapcsolódó okj-s képzést azért, hogy plusz pontokat kaphassak a felvételi eljárás során. Hiába bújtam a felvi.hu-t és az tanfolyamokj.hu-t, sajnos egyik oldalon sem találtam konkrét válaszokat. Írtam e-mailt a felvi.hu-nak is, de sajnos nem méltatnak válaszra. Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban vagy ügyesebben tudott keresni mint én?

2021. júl. 28. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Megszűntek már az okj-s képzések. Felnőttképzéseket nézz.
2021. júl. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt megtalálsz elvileg mindent (főleg a lenti, zöld linkeknél):

[link]

2021. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az 1. válaszolóra reagálva: köszi, de ezzel nem jutok előbbre

Amit a 2. válaszóló küldött linket köszönöm, átböngésztem, de ott kezdetben csak az érettségi követelményeket taglalják (azoknak megfelelek maradéktalanul), a lentebb javasolt zöld résznél továbbítanak erre a linkre [link] egy táblázat, ami tartalmazza az egyes szakokhoz kapcsolódó szakképesítéseket. A probléma csak az, hogy a pszichológia szak nincsen benne a táblázatban, szóval ebből sem derül ki, hogy milyen szakképesítést ajánlott megszerezni a plusz pontok reményében.

Egy másik táblázatból [link] az derül ki hogy a pszichológia szak a Bölcsészettudomány képzési terület alá tartozik, de az először linkelt táblázatban nincsen Bölcsészettudomány képzési terület sem felsorolva.

Egyéb helyen, a tanfolyamokj.hu-n találtam még egy táblázatot [link] amelyben ugyan fel van tüntetve a Bölcsészettudomány képzési terület, viszont 3 különböző helyen is, és olyan szakmák vannak hozzájuk csatolva mint a hangmérnök, divat- és stílustervező vagy az irodai titkár. Nem gondolnám, hogy ezek a szakmák tényleg kapcsolódnak a pszichológiához.

2021. júl. 31. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor bizony bölcsészettudományi területen nem számítható be a szakma. A Felvi sem írja.

[link]

2021. júl. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!