Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri egyetemre...

Szerintetek megéri egyetemre járni vagy inkább hagyjak ki egy évet és utazzgassak előtte?

Figyelt kérdés

2021. júl. 30. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ mit akarsz tanulni és szereted-e azt amit tanulni fogsz...
2021. júl. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mibol fogsz utazgatni?
2021. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Hát ha megengedheted magadnak, hogy egy évet csak úgy utazgass, hogyne.


Egyébként vannak önkéntesküldő szervezetek, akikhez folyamatosan lehet külföldi önkéntes munkákra (jellemzően kevésbé fejlett országokba) jelentkezni. Sokszor állják is a költségeid egy részét. Szóval ha nyitott vagy az ilyesmi jótékony kellemest a hasznossal dologra, az önkénteskedés jó opció. Szuper élményeket és tapasztalatokat szerezhetsz,

később az önéletrajzodban is jól mutat.

2021. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
én nem mennék egyetemre mai fejjel, egy jó szakma is ér annyit
2021. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

KÉrdést nem teljesen értem, mert azt kérdezed, hogy egyetemre járjál -e avagy hagyj ki egy évet. De egy év után mihez kezdesz?


[link]

2021. júl. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem megéri. Nekem megéri. Annak idején én is gondolkodtam ezen, de aztán rájöttem, hogy mit akarok tanulni, és nagyon vártam.
2021. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lepontozni végig jártam az egyemet, tanfolyamokat, okj-kat és azt tapasztaltam, hogy nem éri meg minden energiádat egyetembe fektetni. Ha újra kezdhetném egy tanfolyammal kezdeném abból kiderülne, hogy tutira tetszik-e az adott szakma és ha igen akkor mennék szakmára esetleg egyetemre, addig full felesleges bele kezdeni egy olyan egyetemi szakba amit fingod nincs, hogy neked való-e. Én ezt tapasztaltam. És ezt tanácsolom is a fiataloknak, hogy ne egyből egyetemre menjenek szenvedni hanem járjanak utána, hogy tényleg az az adott szakma-e amit szeretnének csinálni.
2021. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat.

Még nem döntöttem el mit tegyek és csak érdekelt mint egy lehetőseég, de azt hiszem felvételizek és ha felvesznek úgy halasztok és utazok.

2021. aug. 1. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Annak azért járj utána, mert nem minden egyetemen lehet halasztani közvetlenül azután hogy felvettek.
2021. aug. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem minden egyetemen lehet kezdetben passziváltatni, ez a helyi szabályzattól függ.


Egyébként általánosságban nem lehet erre válaszolni. Az egyetemre beletartozik egy egyiptológia meg egy programtervezeő informatika is, az utóbbival sok lehetőség, magasabb fizetés vár, az előbbivel meg sokkal kevesebb lehetőség.

2021. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!