Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki innen vett már igénybe...

Valaki innen vett már igénybe szakdolgozat téma tanácsadást?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig még egyáltalán nem tudtam elindulni a szakdolgozat írással, csak annyit csináltam eddig, hogy elolvastam egy csomó korábbi években leadott szakdolgozatot. Az internetet böngészve láttam, hogy lehet pénzért tanácsadást kérni szakdolgozat témával kapcsolatban. Így elvileg egy szakember segítene a hipotézisem/kutatási kérdésem megfogalmazásában. Ezt küldeném majd el az egyetemi konzulensemnek - aki már így remélhetőleg elfogadja - és így végre elkezdhetném érdemben az írást is. Mivel úgy érzem, ha tovább várok ezzel nem lesz belőle semmi sem, nem jó semmi amit én találok ki, az utolsó pillanatra nem akarom hagyni.:(

Novemberi a leadási határidő, szóval most kellene elkezdeni, hogy el is készüljek vele időben. Most nyáron a szakmai gyakorlatomat végzem, már csak ez van hátra. Nagyon irigylem azt, akinek van olyan témája ami érdekli és a konzulense engedi abból írni.

Ha jól értem csak az illegális ha más írja meg helyetted az egészet, illetve ha plagizálsz, külső segítséget kérhetsz ilyen helyzetekben nem? Akinek van ezzel tapasztalata megérte? Normális/segítőkész volt aki tartotta a konzultációt? Sikerült elindulni és megírni a szakdogát?



2021. júl. 30. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Ha novemberi a határidőd akkor már kéne téma címednek lennie nincs értelme fizetned azért amit ingyen is megkapsz.
2021. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Nem a téma cím hiányzik, hanem a hipotézis.
2021. júl. 30. 21:31
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mi a téma címed?
2021. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig ezt a témavezetőddel kell megbeszélni, tisztázni. Őt nem csak félkész dolgokkal lehet(ne) fogadni. Próbálj időpontot lebeszélni vele, és amikor elmész akkor legyenek a fejedben ötletek-feltevések, és beszéld át vele.


Addig tudsz olyat csinálni, hogy mivel olvasol irodalmat, ezekből csinálnál magadnak word-be kis leiratokat, és jelölnéd, hogy az adott cikk x. oldalán, ezt olvastad, és ezeket majd betudod illeszteni a szakdolidba. Ezekkel is már haladni fogsz jelen helyzetben. Így összecsepegtethetsz pár oldalt. Ezeket már be is illesztheted egy általad készített szakdoli "vázlat" wordbe (minta szakdoliba).



"Ha jól értem csak az illegális ha más írja meg helyetted az egészet, illetve ha plagizálsz, külső segítséget kérhetsz ilyen helyzetekben nem? Akinek van ezzel tapasztalata megérte? Normális/segítőkész volt aki tartotta a konzultációt? Sikerült elindulni és megírni a szakdogát?"


Az illegális ha más írja helyetted, de nyilván kérhetsz külső segítséget, sőt akár külső konzulenst is találhatsz magadnak.

Nekem nem volt ilyen fizetős alkalmam. Én a tanárral tisztáztam, hogy mit akarok, és hogyan. Az első szakdolinál pedig volt egy külső konzulensem, és vele is tisztáztam, hogy mit akarok. Mindkét esetben tisztáztam velük a hipotéziseket. Nem is tudtam volna a témámhoz külső embert bevonni a hipotézisnél. Szerintem ezek a tanácsadások is inkább a citációs programok használatáról, adatbázisok kezeléséről szólnak inkább. Lehetséges, hogy az lenne a legtisztább, hogyha leírnád magadnak a problémádat, és elküldenéd ezeknek az embereknek, és megkérdeznéd, hogy tudnak-e segíteni. Az pedig, hogy segítettek a megfogalmazásában, nem feltétlenül fog megjelenni a szakdolgozatodban, nem? (:

2021. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as a fenti írásomból nem derül ki, de a konzulensem nem adott ki külön témákat, hanem mindenki arról ír amiről szeretne, rugalmasan áll hozzá. Volt is vele már konzultációm. Ezzel csak az a baj, hogy az én eddigi javaslataimat mind visszadobta egy az egybe, megmondta gondolkodjak még ezen. Először például azt javasolta írjak arról a cégről ahol a szakmai gyakorlatomat végzem, de én ezt nem tartom valami jó ötletnek, ráadásul nem is arra az irányra szakosodtam, amiben most dolgozom, nem hinném, hogy a szakdolgozat értékelésekor/védésekor ezt díjazná bárki, ráadásul ő maga sem látna rá magára a témára. Már vagy kétszer is bepróbálkoztam, mindig volt valami baj az ötletemmel.:(
2021. júl. 30. 22:01
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Akkor miert o a konzulensed? He? Lejartal 3 evet egyetemrol, es nem jutottal el odaig, hogy onallo legyel? En odamentem ahhoz a tanaromhoz akinek a legjobban erdekelt a targya, megkerdeztem ezzel a targyal kapcsolatban mirol erdemes irni, o mondott temakat, en kivalasztottam, megirtam. Es nalunk a 20 emberbol 18 igy csinalta. Odament egy tanarhoz akinek erdekelte a szakterulete, es o ajanlott már konkretan folyo kutatast, vagy temat, amihhez kiserletet segitett a tanar elvegezni. Esetleg volt akiket a tanar kiutalt egy ceghez, mint kulsos konzulens.

Talan temat, konzulenst kellene valtoztatnod, nem? 1 honap alatt is meglehet irni a szakdolgozatot amugy, otosre is akar, meg kiserlet sem kotelezo bele.

2021. júl. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi kaptunk mindkét suliban téma listát, és az alapján választottunk konzulenst. Illetve akinek egy téma szimpi volt, de a felkinált konzulens nem, az egyezkedett más tanárral. Sőt olyan is volt, akinek nem volt szimpatikus téma, ő kigondolta, hogy mivel akar foglalkozni, és ahhoz vadászott konzulenst.

Az egyik suliban lebeszéltek minket a kutatásról, inkább a szakirodalom feldolgozást támogatták, a mester képzést másik suliban csináltam, ott már kutattunk inkább.

2021. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6 és 7 azért ő a konzulensem, mert akit eredetileg akartam konzulensnek nem vállalt el, így ő hozzá kerültem. Ezek után nem szívesen váltanék, nehogy már még konzulens nélkül maradjak, mert a kiszemelt nem vállalt el.


Mindenkinek köszönöm az eddigi hozzászólását!

2021. júl. 31. 10:07
 9/15 anonim ***** válasza:

7es, ez a kutatás konkrétan mit jelent? Köszönöm ha leírod. Bocsi kérdező az offért.


"a mester képzést másik suliban csináltam, ott már kutattunk inkább."

2021. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

9.

Mester képzésen a témám a támogató szolgálatok elérhetősége volt a célcsoportok számára, mivel én is ott dolgozom, és kint vagyunk a búbánatban a településen, elméletileg jól megközelíthetően busszal/vonattal, gyakorlatilag az akadálymentesítés hiányosságai miatt akinek nincs autója, az neü jut el hozzánk.

Szakmai csoportban, levelezőlistán szétküldtem a kollégáknak egy, a téma mentén összeállított kérdőívet, illetve kértem, hogy akinek lenne egy kis ideje, és vállalna egy rövid, telefonos interjút, kicsit szabadabb téma vezetéssel, jelezze.

A kérdőívek elemzése nagyjából igazolta a felvetést, bár nem jött vissza annyi, hogy messzemenő következtetést lehetne levonni belőle.

Név nélkül, monogrammal jelölve alkalmanként tettem be idézeteket az interjúkból.


Alapképzésen az idősek helyzetével foglalkoztam, a társadalomban. Bár a kutatás módszertan óra keretében készített kutatási anyagomat bele tudtam volna tenni, de a konzulensek mindenkinek szóltak, hogy csak akkor vállalják, ha ezer százalékos magabiztosággal, észérvekkel alátámasztva, tudnak érvelni mellette, mert elég nagy támadási felület. Mit kutatott, miért, milyen módszerrel, befolyásolta-e az eredményeket bármilyen tényező stb.

2021. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!