Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet csak 1-2 tantárgyból...

Lehet csak 1-2 tantárgyból hamarabb érettségizni?

Figyelt kérdés
Ha például matekből meg infóból tizedikben már le tudnám tenni a felsőfokút akkor ezt meg is tehetem? Vagy akkor mindenből egyszerre kéne? Bocsi, nem nagyon értek ezekhez😅

2021. júl. 31. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Infóból megtehetnéd, de matekból nem. Előrehozott érettségit csak idegen nyelvből tehetsz, illetve azon tantárgyakból, melyekből már befejeződtek a tanulmányaid, pl. földrajz, kémia véget ér 10.-ben, a fizika 11.-ben, stb. Mivel az info véget ér 10.-ben így tehetsz belőle előrehozottat. Viszont a matek nem megy ki, azt végig kell tanulnod, így abból nem teheted le hamarabb az érettségit.
2021. júl. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Csak informatikából, és idegen nyelvből lehet előrehozott érettségit csinálni. Azt is csak 11. osztályban. Biztos vannak kivételek de az érettségihez kellenek a bizonyítványok az előző évekről. Tehát előbb osztályozó vizsgát kell tenned.
2021. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A 2-es válaszoló le van maradva pár évvel. Tavaly megjelent a magyar közlönyben egy módosítás miszerint már nem csak infóból és idegen nyelvből lehet tenni, hanem bármilyen olyan tantárgyból, melyekből 12. évfolyam előtt befelyeződnek a tanulmányaid. Ha esetleg ezt valaki mégse hiszi el nekem, akkor olvasson utána és megtalálja a tavaly bevezetett módosítást.
2021. júl. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És ilyenkor gondolom a faktok nem számítanak, ugye?


Viszont osztályozó vizsgánál tudtommal meg szintén nem 1-2 tárgyból kell jó jegyet produkálnom, hanem mindegyikből, hogy másik osztálynál kezdjek.


És akkor gondolom olyan tárgyakból mint matek vagy mondjuk biosz esélyem sincs hamarabb letudni az érettségit🙁

2021. aug. 1. 00:22
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Mint a többiek írták, idegen nyelvből, informatikából és olyan tárgyakból tudsz előrehozott érettségizni, amik már nincsenek 12.-ben (tehát pl. kémia). A többiből nem lehet. Olyan, hogy felsőfokú érettségi nincsen, csak emelt szintű létezik. A fakt pedig nem kötelező, szóval ha pl. kémia faktos vagy 11.-ben, akkor érettségizhetsz év végén.

Osztályozó vizsgát abból a tárgyból kell tenni, amiből előrehozott érettségit teszel. Nem kezdesz általa másik osztályt, hiszen egyedül arra való, hogy kapj 12.-es (sőt, 11.-es) év végi jegyet.

Én például két idegen nyelvből csináltam előrehozott érettségit 11.-ben. Ehhez kellett osztályozó vizsgát írnom, és mivel ötösre sikerültek, így ötös lett a 11-12.-es év végi jegyem mindegyik tárgyból. Ettől függetlenül a többi három érettségi tárgyamból csak 12.-ben érettségiztem, hiszen azokat 12.-ben is tanulni kellwtt. Erre most is van lehetőség, akár a már említett másik tárgyakkal felcserélve, de matekból, magyarból és töriből (és még néhány tantárgyból) nem lehet előrehozott érettségit csinálni.

2021. aug. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen, emelt érettségire gondoltam, csak fáradt voltam és elírtam😅


Az osztályozó vizsgánál meg az zavarta meg a buksimat, hogy az egyik osztálytársunk 8-bann mindenből tett és így úgymond kihagyott egy évet és velünk kezdi majd a 10-et.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. aug. 1. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!